„Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom”- możecie już kupić biografię Tima Cooka

Tomek Czech   9 sierpnia 2019

Jedni nazywają go geniuszem, drudzy człowiekiem nijakim. Mimo to od 8 lat zarządza firmą, która na samych iPhone’ach w ostatniej dekadzie zarobiła ponad bilion dolarów. Prawa ręka Jobsa, postać nieznana, dyrektor generalny Apple. Ale kim naprawdę jest Tim Cook? Jak zaczęła się jego współpraca z Jobsem? Czy Apple pod jego rządami przeżywa lata świetności?

berrolia

Na te wszystkie pytania stara się odpowiedzieć Leander Kahney w biografii szefa Apple zatytułowanej „Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom”.

Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa Sine Que Non. Oficjalna premiera zaplanowana jest na 14 sierpnia, ale już teraz możecie kupić ją w internetowym sklepie Empiku. W dodatku z 25% rabatem.

Autir książki, Leander Kahney, od wielu lat pisze o Apple. Jest autorem książek Inside Steve’s Brain, Jony Ive oraz Cult of Mac. Były redaktor Wired. Aktualnie pisze teksty dla Cult of Mac. Mieszka w San Francisco.

ThinkApple jest patronem medialnym książki.

***

Śmierć Steve’a Jobsa była ciosem dla jednej z najbardziej innowacyjnych firm wszech czasów. Jobs był współzałożycielem i dyrektorem, ale także ucieleśnieniem globalnej megamarki. To on chwytał za stery, gdy firma zbliżała się do bankructwa. Nikt nie wierzył, że ktoś może go zastąpić, a już na pewno nie w to, że wszystkiemu podoła Tim Cook, który ponad wszystko ceni sobie własną prywatność.

Od tamtej pory mija osiem lat. Apple ma się lepiej niż dobrze.

Leander Kahney podjął się opowiedzenia historii jednej z najważniejszych postaci świata Apple. W tym celu cofa się do przeszłości Tima Cooka, do jego dzieciństwa w Alabamie i okresu dorastania w podzielonym społeczeństwie. Ukazuje motywacje Cooka, jego wrażliwość na nierówność i dyskryminację, początki współpracy z Jobsem i okresy, gdy zastępował współzałożyciela Apple w najgorszych chwilach.

Autor próbuje tym samym odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Steve Jobs na swojego następcę wybrał właśnie Cooka, mimo że typowano innych bliskich współpracowników, którzy według powszechnych opinii lepiej spisaliby się na tym stanowisku.

Biografia Tima Cooka porusza wiele istotnych tematów i zawiera mnóstwo opinii osób, które go znają. Mówi również o tym, co Cook zrobił dla Apple i o przyszłości najpopularniejszej firmy, która w ciągu zaledwie dziesięciu lat sprzedała 1,2 miliarda iPhone’ów. Łączne przychody ze sprzedaży tego urządzenia przekroczyły bilion dolarów.

Pod rządami Cooka rozwinęła się branża technologicznych akcesoriów. Dyrektor generalny kładzie duży nacisk na zasady, którymi kieruje się Apple. Uważa, że innowacyjność bierze się z różnorodności zespołów i że każdy ma prawo do wysokiej jakości edukacji. Angażuje się w działalność na rzecz ochrony środowiska, dba o zachowanie najcenniejszych zasobów środowiska naturalnego i o prywatność użytkowników.

„Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom” to również opowieść o odkrywaniu znaczenia pewnych wartości i wcielaniu ich nie tylko w życie prywatne, ale w życie całej globalnej marki.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: