Microsoft wprowadzi do Windowsa 10 przywracanie systemu przez internet. Apple zrobiło to samo w macOS… 8 lat temu

Łukasz Bernaczyk   9 sierpnia 2019

Ktoś w Microsofcie chyba używa macOS X Lion z 2011 i dopatrzył się, że Windowsowi 10 brakuje pewnych funkcji systemu Apple. Tym właśnie sposobem niedługo w Win10 zobaczymy internetowe przywracanie systemu.

berrolia

Odzyskiwanie systemu przez internet

Możliwość przywrócenia systemu operacyjnego przez internet to bardzo przydatna i wygodna funkcja. W systemach OS X/macOS jest ona obecna od połowy 2011 roku, kiedy to premierę miał OS X Lion.

Systemy operacyjne Apple możemy zainstalować bez konieczności posiadania jakiegokolwiek nośnika danych z wgranymi plikami instalacyjnymi. Jedyne czego potrzebujemy, to bezprzewodowe połączenie z internetem.

Jak to zrobić?

  1. Uruchom ponownie komputer Mac i natychmiast przytrzymaj wciśniętą kombinację klawiszy Command+R.
  2. Zwolnij klawisze po pojawieniu się logo Apple lub obracającego się globu.
  3. Z menu narzędzi macOS wybierz „Zainstaluj ponownie macOS”.
  4. Podczas instalacji postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Funkcja odzyskiwania systemu Windows 10 przez internet

Omawiana funkcjonalność została zauważona w najnowszej wersji preview Windowsa 10 (build 18950). W dokumentacji dołączonej do systemu znaleziono odwołania do odzyskiwania Win 10 w trybie „cloud download”.

Użytkownikom Windowsa 10 gratuluję, bo to naprawdę przydatna funkcjonalność. Szkoda tylko, że jej implementacja zajęła inżynierom z Microsoftu 8 lat.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: