Będzie składany iPhone? Apple twierdzi, że wie, jak rozwiązać największy problem “składaków”

Łukasz Bernaczyk   17 lutego 2020

Zmorą dzisiejszych smartfonów ze składanymi ekranami jest krawędź “złamania” wyświetlacza – powstające w tym miejscu fałdy, rysy czy pęknięcia to główne wady Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola Razr. Apple właśnie opatentowało technologię, która ma rozwiązać ten problem.

berrolia

Składany iPhone – patent na zgięcie

Apple otrzymało właśnie patent, który opisuje „unikalny mechanizm zawiasowy, który wykorzystuje ruchome klapy, aby zapobiec gnieceniu się lub uszkodzeniu wyświetlacza po złożeniu”.

W szczegółowym opisie czytamy, że specjalne zawiasy, montowane w miejscu zginania się ekranu, mają zapewnić odpowiednią separację poszczególnych części ekranu. Po rozłożeniu wyświetlacza, ruchome klapy poprzez rozciągnięcie zakrywają szczelinę w ekranie, a chowają się, gdy ekran jest złożony.

Prace Apple nad rozwiązaniem największego problemu raczkującego jeszcze rynku urządzeń ze zginanym ekranem, a także wiele innych patentów opisujących elastyczne wyświetlacze przyznanych firmie w ostatnich latach wskazują, że Cupertino jest jak najbardziej zainteresowane sprzedażą smartfonów czy tabletów z takimi właśnie wyświetlaczami.

Jednak, w przeciwieństwie do większości konkurentów, nie spieszy się z tym tylko po to, by być pierwszym czy drugim na rynku. Takie praktyki stosował Samsung czy Huawei i dobrze wiemy, jak to się skończyło.

Pamiętajmy , że Jony Ive już w dniu prezentacji Galaxy Folda szczegółowo wyjaśnił swoim współpracownikom, dlaczego ten produkt nie będzie działał prawidłowo.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: