mLegitymacja szkolna i studencka dostępne w aplikacji mObywatel dla iPhone’a

Łukasz Bernaczyk   17 lutego 2020

Usługa polegająca na możliwości dodania legitymacji szkolnej i studenckiej do aplikacji mObywatel została właśnie dodana do jej wersji na iOS. Uczniowie i studenci posiadający iPhone’a mają tym samym dostępne wszystkie funkcje apki mObywatel, z których część wcześniej dostępna była wyłącznie dla systemu Android.

berrolia

mLegitymacja szkolna i studencka w mObywatel

Aplikacja mObywatel tworzona przez Ministerstwo Cyfryzacji daje teraz użytkownikom iPhone’ów opcję dodania legitymacji szkolnej lub studenckiej do cyfrowych dokumentów.

Elektronicznej wersji legitymacji można używać wszędzie tam, gdzie wcześniej wymagana była „zwykła” legitymacja studencka czy szkolna. Można więc przy użyciu mLegitymacji potwierdzić, że jest się uczniem danej szkoły lub skorzystać z ulg przysługujących uczniom i studentom.

mLegitymację można aktywować poprzez kod QR oraz kod aktywacyjny otrzymany w szkole lub na uczelni.

Obecnie z mLegitymacji mogą skorzystać jedynie uczniowie i studenci szkół, które współpracują z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach porozumienia o digitalizacji dokumentów. W szkole takiej musi również działać system mDokumenty pozwalający wydawać takie legitymacje.

Cyfrowe legitymacje uczniowskie i studenckie to kolejna po mPojazd, eRecepta i Polak za granicą usługa, które w ramach aplikacji mObywatel pozwalają obywatelom Polski na zastąpienie tradycyjnych dokumentów ich cyfrowymi odpowiednikami. Jeszcze przed wakacjami ma do nich dołączyć także cyfrowe prawo jazdy.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: