Raport: następna konferencja Apple z premierą pierwszego MacBooka z Apple Silicon odbędzie się 17 listopada

Tomek Czech   16 października 2020

Jeszcze przed wtorkową konferencją Apple i prezentacją iPhone’ów 12 Mark Gurman z Bloomberga pisał, że w tym roku – w listopadzie, Apple zorganizuje kolejną wirtualną konferencję, na które pokaże między innymi pierwszego MacBooka z własnym procesorem Apple Silicon. Leaker Jon Prosser potwierdza dzisiaj tę informację i podaje prawdopodobną datę listopadowej konferencji.

Konferencje Apple – listopad 2020

Według informatorów Prossera, następny Apple Special Event odbędzie się 17 listopada. Apple ma oficjalnie poinformować o tym 10 listopada.

Leaker potwierdza też, że firma z Cupertino ma wtedy zaprezentować pierwszego MacBooka (lub pierwsze MacBooki) z procesorem Apple Silicon opartym na architekturze ARM.

Wcześniej słyszeliśmy, że może to być nowy MacBook Pro z ekranem 13″ lub 14″, albo 12-calowy MacBook (Air). Być może Apple zaprezentuje więcej niż jeden model swojego komputera z procesorem własnej produkcji.

W kwietniu tego roku Bloombeg podawał, że procesor Apple Silicon w pierwszych MacBookach będzie bazował na układzie Apple ARM wykonanym w litografii 5 nm i ma posiadać aż 12 rdzeni (8 rdzeni „high-performance” i 4 rdzenie „efficiency”).

Na listopadowej konferencji Apple może też zaprezentować lokalizator AirTag, którego premiera została podobno powiązana z premierą iOS 14.3, które ma zostać udostępnione właśnie w listopadzie.

Nie wiadomo na razie, czy zobaczymy wtedy również inne urządzenia – według Prossera, Apple nie wprowadzi w tym roku nowego modelu Apple TV, ani słuchawek AirPods Studio – obydwa produkty mają zadebiutować na początku 2021 r. Leaker twierdzi, że AirPods Studio mogą być głównym tematem konferencji Apple, która odbędzie się na w marcu przyszłego roku.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: