Poznaliśmy dokładną pojemność baterii iPhone’a 12 i 12 mini

Tomek Czech   19 października 2020

Wygląda na to, że poznaliśmy dokładną pojemność baterii dwóch modeli iPhone’a 12. Apple nie podaje oficjalnie takich danych, więc najczęściej musimy czekać do dnia premiery, kiedy to nowe iPhone’y zostają rozebrane na części przez iFixit. Tym razem informacje o pojemności baterii wyciekły szybciej, z innego źródła.

berrolia

iPhone 12 i iPhone 12 mini – pojemność baterii

Szczegółowe dane dotyczące pojemności baterii w iPhonie 12 i iPhonie 12 mini pojawiły się w dokumentach brazylijskiej komisji do spraw telekomunikacji – ANATEL, która musiała certyfikować nowe urządzenia.

Okazuje się, że bateria 6,1-calowego iPhone’a 12 ma pojemność 2815 mAh. To o 10% mniej niż ogniwo w iPhonie 11 o pojemności 3110 mAh.

Mniejsza baterii w iPhonie 12 względem poprzednika nie dziwi, bo “dwunastka” jest znacznie mniejsza od “jedenastki”: o 15% mniejsza bryła obudowy, o 11% cieńsza, o 16% lżejsza.

Ale bateria o mniejszej pojemności nie oznacza krótszego czasu pracy na baterii iPhone’a 12 w porównaniu z poprzednikiem. Apple najwyraźniej znowu dokonało optymalizacyjnych cudów i według oficjalnych danych, iPhone 12 ma działać na jednym ładowaniu tyle samo, co iPhone 11, a w niektórych przypadkach (odtwarzanie wideo w streamingu) nawet dłużej.

Z dokumentów wynika też, że bateria w iPhonie 12 mini ma pojemność 2227 mAh. To wciąż relatywnie duże ogniwo, jeśli np. porównać go do baterii o pojemności 1821 mAh w iPhonie SE 2020 – telefonie porównywalnych rozmiarów do 12 mini (SE 2. gen. jest nawet trochę większy).

Według oficjalnych danych podawanych przez Apple, czas pracy na baterii iPhone 12 mini będzie o około 20%-25% dłuższy niż w przypadku iPhone’a SE 2020.

Niedługo – najpóźniej w piątek, powinniśmy poznać dokładną pojemność baterii iPhone’a 12 Pro i 12 Pro Max.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: