Nowy 12-calowy MacBook: procesor Apple A14X, do 20h na baterii, waga poniżej 1 kg – raport

Łukasz Bernaczyk   31 sierpnia 2020

Według najnowszych informacji podawanych przez redaktorów The China Times, bazujących na wiadomościach z łańcucha dostaw Apple, jeszcze w tym roku zaprezentuje MacBooka z ekranem o przekątnej 12 cali, napędzanego procesorem własnej produkcji – Apple Silicon.

berrolia

MacBook 12″ (2020) z Apple Silicon

W czerwcu tego roku, na konferencji WWDC 2020 usłyszeliśmy, że w ciągu najbliższych dwóch lat Apple zamierza wyposażyć wszystkie swoje komputery – stacjonarne i laptopy – w procesory własnej produkcji – Apple Silicon, bazujące na architekturze ARM.

Według najnowszych informacji, jednym z takich komputerów, który zobaczymy jeszcze w tym roku, ma być nowy MacBook z wyświetlaczem Retina o przekątnej 12 cali. Laptop ma być wyposażony w wykonany w litografii 5 mm procesor A14X, który niedługo poźniej trafi też do nowych iPadów Pro.

Dzięki znacznie niższej “prądożerności” procesorów Apple, nowy MacBook ma wytrzymywać na jednym ładowaniu między 15 a 20 godzin. Laptop będzie też niezwykle kompaktowy  i lekki  – jego waga ma nie przekroczyć 1 kg.

Premiera nowego MacBooka 12″ z Apple Silicon ma odbyć się jesienią tego roku – spodziewana jest w październiku lub listopadzie.

Nowy iMac z układem graficznym od Apple już w przyszłym roku

The China Times wspomina też, że już w przyszłym roku mamy zobaczyć iMaca nie tylko wyposażonego w główny procesor Apple z linii A, lecz również we własny układ graficzny, który ma zastąpić oferowane obecnie karty graficzne AMD.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: