Bloomberg: premiera iOS 14 odbędzie się we wrześniu

Tomek Czech   1 września 2020

Podczas prezentacji iOS 14 na WWDC 2020 Apple zapowiedziało, że premiera nowego systemu operacyjnego dla iPhone’a odbędzie się “jesienią”. Jednak ze względu opóźnienie premiery iPhone’a 12 nie byliśmy pewni, czy w tym roku nie opóźni się też premiera nowego iOS. Najnowszy raport Bloomberga daje odpowiedź na to pytanie.

berrolia

iOS 14 – premiera we wrześniu

W poprzednich latach Apple udostępniało finalną wersję nowego iOS mniej więcej w połowie września, pomiędzy prezentacją nowych iPhone’ów (pierwsza połowa września), a ich pojawieniem się w sklepach (druga połowa września).

Tym razem premiera nowych iPhone’ów jest jednak opóźniona – dwa tańsze modele mają trafić do sprzedaży w drugiej połowie października, a modele Pro w listopadzie. Nie było więc wykluczone, że w związku z tym Apple opóźni też premierę iOS 14.

Jednak według najnowszego raportu Bloomberga, finalna wersja iOS 14 trafi w nasze ręce we wrześniu. Takie informacje uzyskał współautor raportu – Mark Gurman, znany z tego, że posiada bardzo wiarygodnych informatorów w samym Cupertino.

Udostępnienie iOS 14 już we wrześniu ma logiczne uzasadnienie – w tym miesiącu Apple ma wprowadzić na rynek nowego iPada Air i trudno się spodziewać, żeby trafił do sprzedaży z zeszłorocznym iOS 13. Również we wrześniu do sprzedaży ma trafić Apple Watch Series 6 działający na watchOS 7, który może być sparowany wyłącznie z iPhonem z zainstalowanym iOS 14.

Jeśli nowy iPad i Apple Watch zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu (tak podawał niedawno Jon Prosser), to możemy się spodziewać, że iOS 14 zostanie publicznie udostępniony kilka dni po tej prezentacji – mniej więcej w połowie września.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: