AirTag, AirPods 3 i Apple TV 6. gen. – nowe urządzenia Apple nadchodzą, poznaliśmy prawdopodobnie daty premier

Łukasz Bernaczyk   1 września 2020

Wygląda na to, że w najbliższym czasie będziemy świadkami prawdziwego wysypu nowości od Apple. I mam na myśli nie tylko urządzenia takie jak iPhone’y 12 czy nowe iPady lub komputery Mac. Według najnowszych informacji, jeszcze w tym roku zobaczymy lokalizator AirTag, natomiast na początku 2021 r. nadejdzie czas na AirPods 3 i nową generację Apple TV.

berrolia

AirTag – lokalizator Bluetooth od Apple

Długo wyczekiwany lokalizator AirTag, o którym po raz pierwszy pisaliśmy już prawie rok temu, ma wreszcie ujrzeć światło dzienne. Według japońskiej strony MacOtakara, jego premiera spodziewana jest wraz ze sklepową premierą iPhone’ów 12 – w drugiej połowie października. Również Bloomberg potwierdza, że Apple jest bliskie wprowadzenia swojego lokalizatora na rynek jeszcze w tym roku.

Szerzej o możliwościach i funkcjach lokalizatora AirTag pisaliśmy tutaj i tutaj.

AirPods 3

Na razie niewiele wiemy o tym, co nowego będą posiadały słuchawki AirPods trzeciej generacji. Według znanego analityka Ming-Chi Kuo, AirPods 3 wyglądem upodobnią się do AirPods Pro, lecz w stosunku do słuchawek z linii Pro będzie im brakowało kilku bardziej zaawansowanych funkcji, jak aktywna redukcja hałasu (ANC).

Premiera AirPods 3. generacji jest spodziewana w pierwszej połowie 2021 roku (najprawdopodobniej w marcu) – oprócz Ming-Chi Kuo, taką datę rynkowego debiutu nowych słuchawek podaje w swym najnowszym raporcie DigiTimes.

Apple TV 6. generacji

O nowej wersji przystawki TV od Apple również pisaliśmy już rok temu. Teraz jednak, według najnowszego raportu Bloomberga, prace nad Apple TV 6. generacji mają dobiegać końca i urządzenie pojawi się najprawdopodobniej na rynku w pierwszej połowie 2021 roku (raczej w pierwszym kwartale).

Nowe Apple TV nadal będzie działać w rozdzielczości 4K z wsparciem dla technologii HDR. Miałoby również otrzymać wsparcie dla standardu HDMI 2.1, w którym technologie VRR (Variable Refresh Rates) oraz OFT (Quick Transport Technology) przyczyniłyby się do znacznie lepszego działania gier z usługi Apple Arcade. Apple TV 6 ma otrzymać nowy, bardziej wydajny procesor. Nowy ma być również pilot, który będziemy mogli łatwo zlokalizować dzięki funkcji “Find My…” , jeżeli zagubi się nam gdzieś w domu.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: