AirTag – lokalizator Buetooth od Apple ma trafić do sprzedaży jesienią

Tomek Czech   19 lutego 2020

Już jesienią zeszłego roku spodziewaliśmy się premiery lokalizatora Bluetooth od Apple (którego kodowa nazwa to AirTag). Nic takiego się nie wydarzyło, więc pojawiły się spekulacje, że urządzenie może zostać pokazane na marcowej konferencji, razem z prezentacją iPhone’a SE 2/iPhone’a 9. Jednak według analityka Ming-Chi Kuo AirTag pojawi się w sprzedaży później – jesienią tego roku.

berrolia

AirTag – jesienna premiera

Kuo powołuje się tradycyjnie na informacje z łańcucha dostaw Apple. Wynika z nich, że masowa produkcja lokalizatora rozpocznie się w drugim lub trzeciem kwartale tego roku. W Cupertino nastawiają się na wysoką sprzedaż urządzenia – do końca roku mają zostać wyprodukowane “dziesiątki milionów sztuk”.

Trudno przewidzieć, czy AirTag zostanie zaprezentowany we wrześniu, razem z iPhonem 12, czy wcześniej, np. na WWDC 2020 (która najprawdopodobniej odbędzie się w czerwcu). Oczywiście nie jest wykluczona również późniejsza, na przykład październikowa prezentacja. Cały czas musimy też pamiętać o możliwych opóźnieniach spowodowanych epidemią koronawirusa.

Ming-Chi Kuo potwierdza też, że AirTag będzie posiadał wsparcie dla technologii komunikacji ultraszerokopasmowej, dzięki czemu będzie go można lokalizować z bardzo dużą dokładnością. Posiadacze najnowszych iPhone’ów z chipem U1 będą też mogli zobaczyć lokalizację AirTag w widoku rzeczywistości rozszerzonej.

Więcej informacji o spodziewanych funkcjach lokalizatora od Apple znajdziesz tutaj.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: