Konferencja Apple z prezentacją iPhone’a 9 i lokalizatora AirTag może się odbyć 31 marca

Łukasz Bernaczyk   18 lutego 2020

Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że według analityka Ming Chi-Kuo premiera nowego, budżetowego iPhone’a SE 2/iPhone’a 9 może się nieco opóźnić ze względu na epidemię koronawirusa. Jednak świeże informacje z innego źródła mówią co innego – konferencja Apple ma odbyć się 31 marca, a na niej mamy zobaczyć między innymi nowy model budżetowego iPhone’a.

berrolia

iPhone 9 i AirTag – premiera w marcu

Informacje o marcowej konferencji podał niemiecki blog iPhone-Thicker, który powołując się na źródła wśród pracowników Apple. Według nich, nowe urządzenia zaprezentowane na konferencji trafią do sprzedaży już kilka dni po wydarzeniu – 3 kwietnia.

Oprócz nowego iPhone’a, podczas konferencji mielibyśmy zobaczyć również nowego iPada z potrójnym aparatem, nowego MacBooka z 13-calowym wyświetlaczem oraz AirTaga – mały lokalizator Bluetooth.

Do tych informacji należy podchodzić jednak z dużym dystansem. Wprawdzie data 31 marca jest możliwa i Apple organizowało już konferencje produktowe w ostatnich dniach marca, jednak trzeba wziąć też pod uwagę słowa Kuo z wczorajszego raportu oraz docierające zewsząd informacje, że epidemia koronawirusa w bardzo dużym stopniu paraliżuje chińską gospodarkę. O ile Apple może zaprezentować nowe produkty kiedy tylko chce, to data wprowadzenia ich do sprzedaży zależy już nie tylko od nich i w tej sytuacji rzeczywiście może się opóźnić.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: