Nowy Apple Watch może zostać wyposażony w Touch ID umieszczony w pokrętle Digital Crown

Łukasz Bernaczyk   18 lutego 2020

Apple może mieć w planach wprowadzenie Touch ID do Apple Watcha. W jakiej dokładnie formie to zrobi? Trudno przewidzieć, ale nowy patent przyznany właśnie firmie z Cupertino dotyczy umieszczenia czytnika linii papilarnych w koronie zegarka.

berrolia

Apple Watch z Touch ID

Niespełna dwa tygodnie temu pisałem Wam o patencie Apple na mały panel dotykowy, który miałby zastąpić pokrętło Digital Crown. Już wtedy wskazywałem na możliwość umieszczenia pod takim panelem dodatkowych czujników. Jednym z nich mógłby być skaner linii papilarnych.

W najnowszym patencie Apple opisuje z kolei umieszczenie Touch ID w koronie zegarka.

Choć w opisie patentu widzimy okrągłą koronę przypominającą tę obecnie stosowaną w Apple Watchu, niewykluczone, że firma z Cupertino w przyszłości połączy oba patenty i w kolejnych generacjach smart zegarka Apple zobaczymy panel dotykowy o funkcjonalności obecnej Digital Crown, dodatkowo z wbudowanym sensorem Touch ID.

Nie liczyłbym, że takie rozwiązanie znajdziemy już w tegorocznej, szóstej generacji Apple Watcha. Natomiast myślę, że dla modelu z 2021 roku taka prawdziwie cyfrowa korona z Touch ID jest już w zasięgu możliwości Apple. Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że czytnik linii papilarnych zostanie umieszczony pod ekranem.

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: