Nowy Apple Watch może nie posiadać pokrętła Digital Crown

Łukasz Bernaczyk   4 lutego 2020

Od premiery Apple Watcha w 2014 r. wygląd zegarka niewiele się zmienił. Być może jesteśmy właśnie świadkami początku końca takiej sytuacji – w kolejnych generacjach smartwatcha z Cupertino może zabraknąć korony, czyli elementu, który Apple oficjalnie nazywa “pokrętło Digital Crown”.

berrolia

Panel dotykowy zamiast Digital Crown?

Zgodnie z treścią uzyskanego właśnie przez Apple patentu, istnieje szansa, że charakterystyczną koronę Apple Watcha zastąpi płaski, dotykowy panel lub przycisk.

Patent opisuje „zegarek z sensorem optycznym” przeznaczonym do jego obsługi.

Na prawym boku zegarka miałby znaleźć się płaski, mały panel dotykowy, służący jako przycisk, który rozróżniałby ruchy i gesty wykonywane palcem. Dzięki temu panel będzie mógł np. interpretować przesunięcie po nim palcem dokładnie tak samo, jak obrócenie obecną koroną, a jednokrotny dotyk jak przyciśnięcie korony.

Dodatkowo, pod panelem mogą znaleźć się inne sensory, jak np. czujnik światła, ciśnienia czy ruchu, które umożliwiłyby uzyskanie dodatkowych funkcjonalności Apple Watcha.

W opisie wniosku patentowego Apple argumentuje, że usuniecie Digital Crown pozwoliłoby między innymi na uzyskanie dodatkowego miejsca wewnątrz obudowy Apple Watcha oraz pozbycie się ruchomych elementów, które są podatne na uszkodzenia.

Oczywiście nie mamy pewności, czy taki cyfrowy panel z sensorami optycznymi zostanie kiedykolwiek wprowadzony przez Apple, Ale nie jest to wykluczone. Nie spodziewałbym się jednak, że rozwiązanie to zobaczymy już w tegorocznej, szóstej generacji Apple Watcha.

Premiera Apple Watch Series 6 spodziewana jest tradycyjnie we wrześniu, razem z nowymi iPhone’ami.

Zobacz: Przegląd najciekawszych pasków do Apple Watcha

Produkty Apple w super cenach

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: