iPhone 11 to złoty strzał Apple – zdominował globalny rynek smartfonów w ostatnim kwartale 2019

Łukasz Bernaczyk   3 lutego 2020

Analitycy z firmy Kantar opublikowali raport dotyczący rynku smartfonów w czwartym kwartale 2019 roku. Największym wygranym okazał się budżetowiec Apple – iPhone 11. iPhone’y 11 Pro i 11 Pro Max sprzedawały się niewiele gorzej.

berrolia

Rynek smartfonów w 4 kwartale 2019

iPhone 11 był prawdziwym fenomenem sprzedażowym, który w Europie i USA stanowił 10% wszystkich sprzedanych smartfonów, osiągając tym samym wynik ponad dwa razy lepszy od swojego poprzednika – iPhone’a XR.

Pozostałe, ubiegłoroczne modele – iPhone 11 Pro i 11 Pro Max również sprzedawały się nieźle. Łącznie cała ubiegłoroczna linia (iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max) stanowiła 50% sprzedanych smartfonów Apple, co jest niemałym, 14-procentowym wzrostem w porównaniu do 4 kwartału 2018 r., gdzie iPhone’y XS, XS MAX i XR stanowiły 36% sprzedaży wśród smartfonów Apple.

Wzrost sprzedaży iPhone’ów na 5 kluczowych rynkach

Świetna sprzedaż iPhone’a 11 oraz bardzo dobra sprzedaż modeli 11 Pro i 11 Pro Max przełożyły się na wzrost udziałów systemu iOS na wszystkich pięciu kluczowych dla Apple rynkach sprzedaży smartfonów:

  • Na tzw. rynku EU5 (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania i Włochy) udział iOS w rynku wzrósł o 1,6%, osiągając tym samym 24,3%.
  • Na rodzimym rynku, w USA, udział iOS wzrósł o 4,4% i osiągnął 47,2%.
  • Spore wzrosty udziałów iOS odnotowały też rynki japoński i australijski, gdzie przyrost wynosił odpowiednio 5,8% i 3%, by ostatecznie osiągnąć 52,5% w Japonii i 43,7% w Australii.
  • Ostatni z kluczowych dla Apple rynków sprzedaży smartfonów to Chiny – udziały iOS w Państwie Środka poszły w górę o 1,8%, by zanotować poziom 21,4%.

W tym samym czasie, na tych samych rynkach, największy rywal Apple – Samsung, odnotował niewielki wzrost sprzedaży w USA oraz stagnację na pozostałych rynkach.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

 

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: