10 września Apple może zaprezentować lokalizator Bluetooth z kilkoma ciekawymi funkcjami

Łukasz Bernaczyk   2 września 2019

To, że Apple pracuje nad nowym urządzeniem – lokalizatorem Bluetooth, który będzie można namierzać z poziomu aplikacji Lokalizator, pisaliśmy już jakiś czas temu. Teraz na światło dzienne wychodzą nowe szczegóły oraz potencjalny termin premiery.

berrolia

Lokalizator Apple

Nowe urządzenie Apple swoją funkcjonalnością ma przypominać inne, konkurencyjne rozwiązania dostępne już na rynku, jak choćby Tile.

Z założenia ma ono pozwalać na zlokalizowanie zagubionych przedmiotów, takich jak klucze, portfel, torebka itp. Oczywiście wcześniej musi zostać do tych przedmiotów przypięte/przyczepione lub po prostu schowane w ich wnętrzu.

W związku z faktem, że będzie to produkt Apple, spodziewana jest pełna integracja lokalizatora z ekosystemem firmy z Cupertino.

Urządzenia będziemy zobaczyć na mapie aplikacji Lokalizator w najnowszych systemach Apple.

Ciekawe funkcje lokalizatora Apple

Nowe informacje, które znaleziono w kodzie źródłowym iOS 13 wskazują na trzy ciekawe funkcje lokalizatora od Apple.

Pierwszą jest możliwość znalezienia przedmiotu (np. zgubionego portfela), nawet jeśli znajduje się poza zasięgiem Bluetooth urządzenia (np. iPhone’a), z którym jest sparowane. Apple wykorzysta nową funkcję iOS 13 i macOS Catalina, pozwalającą na odnalezienie iPhone’a, iPada lub MacBooka, kiedy nie są połączone z internetem – wysyłają wtedy przez Bluetooth sygnał, który może być odebrany przez jakiekolwiek inne urządzenie z iOS 13 lub macOS Catalina i w ten sposób informacja o zgubionym urządzeniu trafia do jego właściciela. Na tej samej zasadzie będzie działał lokalizator.

Kolejną funkcją jest możliwość otrzymywania alarmów na iPhonie czy Apple Watchu jeżeli lokalizator oddali się powyżej ustawionej odległości.

Trzecią jest możliwość szukania lokalizatora przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości (podobnie jak ma to miejsce w przypadku lokalizatorów Pixie).

Data premiery

Choć nie ma żadnego oficjalnego, ani nawet nieoficjalnego potwierdzenia daty premiery lokalizatora Apple, możliwe jest, że mógłby on zadebiutować wraz z nowymi systemami operacyjnymi, czyli jeszcze we wrześniu. Jeśli takie są rzeczywiście plany firmy z Cupertino, mogłaby zaprezentować urządzenie 10 września, podczas konferencji, na której zaprezentuje nowe iPhone’y i inne sprzęty.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: