Apple pracuje nad nowym urządzeniem – inteligentnym lokalizatorem oraz nową aplikacją, która zastąpi apki Znajdź mój iPhone i Moi znajomi

Łukasz Bernaczyk   19 kwietnia 2019

Według najnowszych informacji, pochodzących bezpośrednio od osób związanych z rozwojem systemów iOS i macOS, Apple zamierza połączyć funkcjonalność aplikacji Moi znajomi i Znajdź mój iPhone w jednej, zupełnie nowej apce. W planach giganta z Cupertino jest także nowe, małe urządzenie – inteligentny lokalizator, którego położenie będziemy mogli sprawdzić za pomocą wspomnianej wyżej nowej aplikacji.

berrolia

iOS 13 – aplikacja “GreenTorch”

Według najnowszych wiadomości przekazanych portalowi 9to5Mac przez inżynierów i deweloperów Apple, nowa aplikacja o kodowej nazwie „GreenTorch”, mająca zastąpić programy Moi Znajomi i Znajdź mój iPhone jest już w fazie testowej.

Będzie dostępna zarówno na iOS, jak i macOS w ramach projektu Marcepan, zakładającego uniwersalne aplikacje, działające na obydwu systemach operacyjnych Apple.

Oprócz znanych nam już funkcjonalności, aplikacja ma także oferować kilka nowych, ciekawych funkcji.

Jedną z nich ma być „Find Network” – zdolność do odnajdywania urządzeń użytkownika, nawet jeżeli te nie są podłączone do sieci Wi-Fi czy GSM.

Kolejną nowością będzie możliwość udostępniania swojego położenia użytkownikom sprzętu Apple nienależącym do rodziny.

Bardzo ciekawą funkcją będzie też możliwość odnalezienia zagubionego sprzętu przy wykorzystaniu wszystkich urządzeń Apple, nawet tych należących do „obcych” użytkowników, po wprowadzeniu telefonu czy tabletu Apple w tryb „Zgubiony”.

Urządzenie innego użytkownika nie otrzyma dostępu do informacji o położeniu np. zagubionego iPhone – jego sprzęt zostanie jedynie wykorzystany do przesłania lokalizacji do właściciela urządzenia.

Lokalizator od Apple

Jak wynika z najnowszych przecieków, Apple pracuje również nad zupełnie nowym urządzeniem, które z założenia miałoby ułatwiać lokalizację zagubionych przedmiotów.

Urządzenie można będzie przymocować do kluczy czy portfela, a następnie lokalizować je za pomocą opisanej wyżej aplikacji „GreenTorch”. Na rynku mamy już podobnie działające lokalizatory, chociażby urządzenie Tile.

Nie znamy dokładnej daty premiery, jednak 9to5Mac twierdzi, że urządzenie może trafić do sprzedaży już we wrześniu, razem z nowymi iPhone’ami.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: