Raport: nowe iPhone’y z trzecim obiektywem ultra szerokokątnym, technologią „black lens coating” i przednią kamerą 12 MP

Łukasz Bernaczyk   18 kwietnia 2019

W swoim najnowszym raporcie dla inwestorów, analityk Ming-Chi Kuo przepowiada, jakie aparaty znajdziemy w tegorocznych iPhone’ach. Przeskok technologiczny w stosunku do ubiegłorocznej linii smartfonów Apple ma być ogromny.

berrolia

iPhone 2019 – 12 MP z przodu

Pierwszą informacją podaną w raporcie są szczegóły dotyczące przednich aparatów we wszystkich iPhone’ach 2019. Zarówno następcy modeli XS, XS Max, jaki i XR mają być wyposażone w ten sam układ z matrycą 12 megapikseli oraz soczewkami 5P (iPhone’y 2018 posiadają matrycę 7 megapikseli i soczewki 4P).

iPhone 2019 – tylne kamery

Kolejne informacje z raportu Kuo dotyczą tylnych aparatów w nadchodzących iPhone’ach.

iPhone’y XS i XS Max w tegorocznym wydaniu będą posiadały po trzy aparaty:

  • teleobiektyw z matrycą 12 megapikseli (taki, jak modele 2018);
  • obiektyw szerokokątny z matrycą 12 megapikseli (taki, jak modele 2018);
  • nowy obiektyw ultra szerokokątny z matrycą 12 megapikseli i kątem widzenia 120-130 stopni (nie występował w modelach 2018).

Następca iPhone’a XR ma z kolei być wyposażony w dwa tylne aparaty, a nie jak obecnie wyłącznie w jeden. Kuo nie podał jednak detali technicznych dotyczących obiektywów w tym modelu. Model z 2018 roku posiada obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 12 MP.

Specyfikacja aparatów w iPhone’ach 2019 według Ming-Chi Kuo

iPhone 2019 – technologia „black lens coating”

Nowością ma być zastosowanie technologii „czarnej soczewki”, którą otrzyma skrajny prawy aparat (ultra szerokokątny) na tylnej płaszczyźnie telefonu w iPhone’ach XS i XS Max oraz przedni aparat we wszystkich trzech modelach.

Dzięki czarnej powłoce na soczewkach wspomnianych aparatów mają stać się one właściwie niewidoczne.

iPhone 2019 – data premiery

Kuo określił, że tegoroczne iPhone’y będą miały premierę w drugiej połowie tego roku, co nie jest zaskoczeniem. Od 2012 roku premiera nowych modeli telefonu Apple odbywa się zawsze we wrześniu.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: