OFICJALNIE: Apple zaprasza na konferencję 10 września. Sprawdź, czego się spodziewać

Tomek Czech   29 sierpnia 2019

Apple rozesłało właśnie do mediów zaproszenia na swoją najbliższą konferencję (“By innovation only”), potwierdzając jednocześnie jej datę – 10 września. Keynote odbędzie się w Steve Jobs Theater w nowym kampusie Apple Park. Start o godzinie 10:00 czasu lokalnego w Cupertino (w Polsce będzie wtedy 19:00).

Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować to wydarzenie.

berrolia

Konferencja Apple – 10 września

Nowe iPhone’y (2019)

Podczas konferencji Apple powinno zaprezentować przede wszystkim nowe iPhone’y. Spodziewamy się trzech nowych modeli, następców iPhone’a XS, XS Max i XR. Możliwe nazwy tegorocznej linii to m.in. “iPhone 11”, “iPhone XI”, “iPhone 11 Pro” lub po prostu “iPhone Pro”.

Wygląd i wielkość ekranu nowych iPhone’ów ma się nie zmienić w porównaniu z ubiegłorocznymi modelami, poza nową tylną kamerą umieszczoną na kwadratowym wybrzuszeniu, wyposażoną w dwa (w przypadku nowego iPhone’a XR) lub trzy obiektywy (w przypadku dwóch flagowców 5,8″ i 6,5″). Niektóre wersje kolorystyczne mogą mieć matowe wykończenie tylnej szklanej obudowy, zamiast – jak dotychczas – lśniącego. Następca iPhone’a XR ma być dostępny w nowym kolorze – zielonym. Być może nieco inny będzie też boczny przełącznik wyciszenia dźwięków.

Największą nowością “iPhone’a 11 Pro” ma być nowa kamera z obiektywem ultraszerokokątnym, większym zoomem optycznym i funkcją Smart Frame. Nowe iPhone’y mają być wyposażone w procesor A13 (Bionic) z koprocesorem “AMX”, mają posiadać funkcję edytowania wideo na żywo (podczas nagrywania) oraz dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego. Mają być bardziej odporne na upadki i jeszcze bardziej odporne na długie zanurzenie w wodzie. Najprawdopodobniej żaden model nie będzie posiadał 3D Touch.

Wszystkie informacje o nowych iPhone’ach znajdziesz tutaj.

Nowy Apple Watch (2019)

W tym roku nie pojawiło się  wiele przecieków na temat Apple Watcha Series 5. Spodziewamy się, że będzie on dostępny między innymi w obudowie z tytanu i ceramiki. Ostatnio pojawiły się plotki, że może on posiadać funkcję pomiaru ciśnienia krwi, ale do tych rewelacji należy podchodzić z dystansem.

Tym razem Apple ma się skupić bardziej na ulepszeniu systemu operacyjnego dla swojego zegarka – watchOS 6, niż na nowych rozwiązaniach hardware’owych.

iOS 13, iPadOS, watchOS 6, tvOS 13, macOS Catalina

Podczas konferencji powinna zostać też ogłoszona data premiery najnowszych wersji systemów operacyjnych dla sprzętów Apple.

Debiut iOS 13, iPadOS, watchOS 6 i tvOS 13 spodziewany jest 16 września. macOS Catalina może pojawić się tego samego dnia, lub – jak przed rokiem – tydzień później.

Zobacz: iOS 13 – wszystkie najważniejsze nowe funkcje

Apple Arcade i Apple TV+

W czasie konferencji powinniśmy też poznać daty premiery nowych serwisów firmy z Cupertino – Apple Arcade i Apple TV+ (Apple Arcade z dużym prawdopodobieństwem zadebiutuje wraz z iOS 13 i pozostałymi systemami).

Tracker Bluetooth

Pojawiają się doniesienia o tym, że przy okazji połączenia aplikacji „Znajdź mój iPhone” i „Moi znajomi” w apkę Lokalizator, Apple może wprowadzić na rynek nowe urządzenie – mały lokalizator Bluetooth, który pomagałby nam odnaleźć nasze zaginione przedmioty, jak portfel, klucze czy plecak.

Nowe iPady (Pro) i nowe Maki?

Wiemy, że w tym roku Apple planuje również wprowadzić na rynek nowego MacBooka Pro 16″, Maca Pro z monitorem Pro Display XDR, odświeżone modele iPada Pro oraz nowego budżetowego iPada 10,2″.

Nowe urządzenia mają się pojawić pod koniec roku, ale nie wiadomo, czy Apple zorganizuje kolejną konferencję, żeby je zaprezentować (Maca Pro z monitorem już zaprezentowano podczas WWDC 2019). Jeśli firma nie planuje już w tym roku kolejnego eventu (zazwyczaj odbywał się on w październiku), to nowe iPady i nowego MacBoooka Pro może pokazać już 10 września.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: