Nowy MacBook Pro 16” z odświeżonym procesorem Intel Coffe Lake-H 9. generacji ma zastąpić model 15-calowy

Łukasz Bernaczyk   8 sierpnia 2019

Szesnastocalowy MacBook Pro o zupełnie nowym wyglądzie ma być sensacją tej jesieni jeśli chodzi o komputery Apple. Wygląda na to, że będzie wyposażony w procesor Intela – w najwyższej konfiguracji ma to być 8-rdzeniowa jednostka, taktowana zegarem 2,5 GHz. Model ten ma zastąpić obecnego 15-calowego MacBooka Pro.

berrolia

Jeżeli wierzyć doniesieniom analityka Jeffa Lina z IHS Market, zapowiadany na ten rok 16-calowy MacBook Pro będzie wyposażony w procesory Intela z odświeżonej linii Coffe Lake-H (9. generacja).

W zależności od konfiguracji, do wyboru będziemy mieli jednostki i7 (6 rdzeni) oraz i9 (8 rdzeni, zegar 2,4 GHz/5,0 GHz w Turbo Boost). We wszystkich konfiguracjach procesor posiada także zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 630.

Wygląda na to, że Apple nie zdecydowało się na najnowsze procesory Intel Ice Lake 10. generacji. Powodem jest prawdopodobnie zbyt mała wydajność tych układów, które wyposażone są jedynie w 4 rdzenie.

MacBook Pro 16” (2019)

Nowy MacBook Pro to zdecydowanie jedno z najbardziej wyczekiwanych urządzeń tego roku. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka.

Po pierwsze, dizajn laptopa ma ulec przeprojektowaniu i jego wygląd może znacznie różnić się od tego, do którego przyzwyczailiśmy się przez ostatnie lata.

Po drugie, nowy Pro ma mieć praktycznie bezramkowy ekran LCD o przekątnej 16 cali i rozdzielczości 3072 x 1090 pikseli (227 ppi). Co ciekawe, dzięki bardzo wąskim ramkom, ekran ma zmieścić się w obudowie obecnego MacBooka Pro 15”. W tej sytuacji model 15-calowy zostane najprawdopodobniej wycofany (lub pozostanie w ofercie jako tańsza alternatywa MBP 16″).

Kolejna zmiana dotyczy nowej klawiatury – Apple ma wrócić do mechanizmu nożycowego, który zastąpi autorskie rozwiązanie motylkowe, które, delikatnie mówiąc, się nie sprawdziło.

Nowego pro zobaczymy najprawdopodobniej w październiku lub listopadzie, a jego cena ma zaczynać się od około 3000 dolarów.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: