Raport: 16-calowy MacBook Pro będzie posiadał nową klawiaturę nożycową. W 2020 trafi ona do wszystkich MacBooków Pro i Air

Tomek Czech   26 lipca 2019

Analityk Ming-Cho Kuo twierdzi, że niesławna, awaryjna klawiatura z mechanizmem motylkowym, którą obecnie znajdziemy we wszystkich laptopach Apple, zacznie być niedługo zastępowana przez nową klawiaturą z ulepszonym mechanizmem nożycowym – pierwszym komputerem w nią wyposażonym ma być 16-calowy MacBook Pro, którego premiera spodziewana jest jesienią.

berrolia

Według informacji zdobytych prze Kuo, w 2020 r. już wszystkie nowe modele MacBooka Pro i MacBooka Air będą posiadały nową klawiaturę.

Analityk twierdzi, że choć Apple wraca do mechanizmu nożycowego (o wyższym profilu i z większym skokiem w porównaniu do mechanizmu motylkowego), będzie to zupełnie nowy dizajn, niestosowany obecnie w żadnych laptopach. Klawisze mają być wzmocnione włóknem szklanym. Dzięki wyższemu profilowi drobinki kurzu czy jedzenia dostające się pod klawisze nie powinny już powodować, że klawiatura stanie się trudna w używaniu, czy nawet kompletnie nieużywalna.

Ming-Chi Kuo przewiduje, że premiera nowego, przeprojektowanego 16-calowego MacBooka Pro odbędzie się w czwartym kwartale tego roku (najprawdopodobniej stanie się to w październiku lub na początku listopada).

Kilka dni temu Econimic Daily News podawał, że ekran tego laptopa będzie mial rozdzielczość 3072×1920 px (obecnie, w przypadku MBP 15”, wynosi ona 2880×1800 px), i że będzie to ekran LCD. Cena podstawowej wersji tego modelu ma wynosić około 3 tys. dol.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: