iPhone XS Max przegrywa z Samsungiem Galaxy Note 10+ w teście szybkości (wideo)

Łukasz Bernaczyk   30 sierpnia 2019

Samsung Galaxy Note 10+, którego premiera odbyła się na początku sierpnia, pokonał zeszłorocznego iPhone’a XS Max w teście szybkości przeprowadzonym przez PhoneBuff.

berrolia

Testy szybkości PhoneBuff

Nasi stali Czytelnicy powinni już doskonale wiedzieć na czym polegają testy szybkości działania smartfonów prowadzone przez PhoneBuff. Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o tego rodzaju teście, wytłumaczę w skrócie o co chodzi.

Zautomatyzowane ramię robota otwiera szereg aplikacji (tych samych) na dwóch konkurujących ze sobą smartfonach. Wyznacznikiem jest tu czas mierzony od kliknięcia przez robota w ikonę pierwszej aplikacji, aż do momentu otwarcia się ostatniej apki.

Następnie, w ramach drugiej rundy, aplikacje otwierane są ostatniej do pierwszej, przy czym należy dodać, że po pierwszej rundzie apki nie są zamykane, więc otwierają się z pamięci podręcznej telefonu.

iPhone XS Max vs. Samsung Galaxy Note 10+

W najnowszym teście szybkości przeprowadzonym przez PhoneBuff Galaxy Note’a 10+ wygrał zarówno pierwszą, jak i drugą rundę z zeszłorocznym iPhone’em XS Max.

W pierwszym starciu Note 10+ uzyskał czas 1 minuty 55 sekund i 30 setnych, podczas gdy XS Max odnotował czas 2 minuty 5 sekund i 55 setnych.

Drugie starcie to jeszcze większa przewaga Samsunga, który skończył rundę z czasem 33 sekund i 95 setnych, natomiast iPhone XS Max potrzebował 55 sekund i 31 setnych.

Łączny czas obu rund był w przypadku Galaxy Note’a 10+ krótszy o 30 sekund od smartfona Apple.

Wnioski

Pamiętajcie, że porównujemy tu flagowce różnych generacji – Galaxy Note 10+ jest odpowiednikiem iPhone’a 11, którego premiera odbędzie się 10 września.

W zwycięstwie Note’owi 10+ pomogła też na pewno dużo większa ilość pamięci RAM: 12 GB vs.  4 GB w iPhonie XS Max (druga runda to otwieranie aplikacji właśnie z RAMu).

Poczekajmy na tegorocznego iPhone’a i ustawmy do testu dwóch pełnoprawnych rywali, a jestem przekonany, że wynik będzie inny. Co prawda iPhone 11 nadal ma być wyposażony w 4 GB RAM, ale procesor nowej generacji (A13) plus dodatkowe optymalizacje hardware’owe, a przede wszystkim software’owe mogą zapewnić nowemu flagowcu z Cupertino wygraną z Galaxy Note 10+, choćby w pierwszej rundzie.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: