Prawdopodobnie poznaliśmy ceny miesięcznej subskrypcji Apple TV+ i Apple Arcade. Ile będą kosztowały w Polsce?

Tomek Czech   20 sierpnia 2019

Od czasu, kiedy w marcu tego roku Apple zapowiedziało uruchomienie Apple TV+ i Apple Arcade, zastanawialiśmy się, jaka będzie cena miesięcznej subskrypcji nowych serwisów. Wydaje się, że właśnie poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

berrolia

Apple Arcade – cena

Jak podaje 9to5Mac, cena miesięcznej subskrypcji Apple Arcade wyniesie 4,99 dol. Pierwszy miesiąc będzie darmowy.

Guillherme Rambo, deweloper iOS i redaktor 9to5Mac, natknął się na taką informację w jednej z API aplikacji App Store. Zastrzega jednak, że skoro cena nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, może ulec zmianie.

Apple Arcade będzie zawierało ponad 100 gier. Usługa będzie posiadała osobną zakładkę w App Store i będzie dostępna na iPhone’a, iPada, Maca i Apple TV. Każda z gier dostępnych w serwisie będzie również „grywalna” w trybie offline.

Gry będą pozbawione reklam, a ich ilość będzie regularnie zwiększana.

Apple zapowiedziało, że Apple Arcade będzie dostępne od jesieni tego roku  w ponad 150 krajach, w tym w Polsce.

Cena subskrypcji Apple TV+

O tym, ile zapłacimy za miesięczną subskrypcję streamingowego serwisu wideo Apple TV+ donosi dzisiaj Bloomberg. Według ustaleń dziennikarzy, usługa ta będzie kosztowała 9,99 dol. Bardzo możliwe jest też, że Apple zaoferuje pierwszy miesiąc gratis.

Serwis ma wystartować w listopadzie z pięcioma produkcjami, a kolejne mają być sukcesywnie dodawane w kolejnych miesiącach. W tym momencie oficjalnie lub nieoficjalnie wiemy o około 40 serialach i programach, które są już ukończone lub w czasie produkcji.

Apple TV+ będzie dostępne przez aplikację Apple TV, która jest już dostępna na iPhonie, iPadzie i Apple TV, a jesienią trafi też na Maca. Wszystkie treści będą możliwe do pobrania i oglądania offline.

Oprócz urządzeń Apple, aplikacja jest dostępna na wybranych modelach telewizorów smart TV Samsunga, a niedługo trafi też do telewizorów LG, Sony i Vizio oraz platformy Amazon Fire i Roku. Będzie można ją też przekazywać z iPhone’a czy iPada na smart TV wspierające AirPlay 2.

Apple TV+ i Apple Arcade – cena w Polsce

Trudno określić, ile obydwa serwisy będą kosztowały w Polsce. W przypadku Apple Music, ceny w USA wynoszące 4,99 dol. (subskrypcja studencka) i 9,99 dol. (subskrypcja indywidualna) przekładają się na zaledwie 9,99 zł i 19,99 zł.

Ale już w przypadku pakietów iCloud, amerykańska cena 2,99 dol. to w Polsce 11,99 zł, a 9,99 dol. – 39,99 zł.

Możemy się więc spodziewać, że Apple Arcade będzie u nas kosztowało pomiędzy 10 zł a 20 zł (zdecydowanie bardziej stawiałbym na cenę w pobliżu tej wyższej granicy), natomiast Apple TV+ pomiędzy 20 zł a 40 zł (tutaj również bardziej prawdopodobna jest cena w okolicach górnej granicy).

Przeczytaj też: Nie wydam 3,99 PLN na iCloud, czyli o tym, jak Kowalski nie chce płacić za dobra cyfrowe

JAYS x-Seven Wireless: Idealne w podróży i do uprawiania sportu

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: