AirPods 3 otrzymają niektóre funkcje i dizajn zbliżony do AirPods Pro – raport

Łukasz Bernaczyk   7 lipca 2020

Zgodnie z najnowszym raportem Ming-Chi Kuo, nowa, trzecia generacja słuchawek AirPods ma zostać wykonana w technologii system-in-package (SiP) – tej samej, w której wykonywane są AirPods Pro. Dzięki temu możliwe będzie zmniejszenie rozmiaru AirPods 3 oraz wyposażenie ich w większą ilość podzespołów i czujników, co z kolei umożliwi wyposażenie słuchawek w nowe technologie i dodanie nowych możliwości.

berrolia

System-in-package (SiP)

Przejście na technologię system-in-package (SiP) w AirPods 3, wykorzystywaną dotychczas przez Apple do produkcji AirPods Pro, to spory krok naprzód, który niesie za sobą wiele korzyści.

Wykorzystywana obecnie przy produkcji AirPods 2 technologia surface-mount-technology posiada wiele ograniczeń, szczególnie w przypadku tak małych urządzeń, jakimi są słuchawki AirPods.

Przejście na SiP będzie przede wszystkim oznaczało zmniejszenie wszystkich podzespołów, a tym samym możliwość „upchnięcia” w tak małych słuchawkach jeszcze więcej elektroniki, dzięki czemu możliwe będzie wyposażenie AirPods 3 w nowe funkcjonalności, które według Kuo będą stopniowo dziedziczone od AirPods Pro.

Możliwe więc, że nowe AirPods 3 będą wyposażone w takie funkcje, jak choćby aktywna redukcja hałasu czy obsługa dźwięku przestrzennego.

Po drugie, zmniejszenie podzespołów pozwoli na zmianę wyglądu AirPodsów, które wyglądają niezmiennie tak samo od daty premiery pierwszych słuchawek z tej linii w 2016 r.

Kuo w swoim raporcie podkreśla, że wygląd AirPods 3 będzie zbliżony do obecnego designu AirPods Pro, a na rynek słuchawki trafią w pierwszej połowie 2021 roku. Według analityka, wzrost sprzedaży słuchawek AirPods ma w przyszłym roku nieco wyhamować i wynieść 28% (rok do roku).

To spora różnica w porównaniu z obecnym rokiem, który według Kuo Apple zakończy wzrostem około 65,1%, który ma być spowodowany w dużej mierze brakiem słuchawek w pudełkach iPhone’ów 12.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: