WWDC 2020: dwie nowe funkcje trafią do słuchawek AirPods

Łukasz Bernaczyk   23 czerwca 2020

Oprócz nowych wersji wszystkich systemów operacyjnych z Cupertino, Apple ogłosiło też podczas WWDC 2020 nowe funkcje, które trafią do słuchawek AirPods i AirPods Pro.

berrolia

AirPods i AirPods Pro – nowe funkcje (WWDC 2020)

  • Tryb automatycznego przełączania się pomiędzy urządzeniami

Pierwszą dużą nowością jest funkcja automatycznego przełączania słuchawek pomiędzy naszymi urządzeniami w zależności od tego, którego obecnie używamy.

Dla przykładu, jeżeli podczas oglądania filmu na iPadzie ktoś do nas zadzwoni i połączenie odbierzemy na iPhonie, słuchawki automatycznie połączą się z naszym smartfonem. Jeśli zaraz potem będziemy chcieli wziąć udział w telekonferencji na MacBooku, AirPodsy automatycznie połączą się z naszym laptopem.

  • Dźwięk przestrzenny

Druga nowość dotyczy wyłącznie słuchawek AirPods Pro, do których zostanie wprowadzony dźwięk przestrzenny.

Specjalne algorytmy opracowane przez Apple zadbają o to, by użytkownik oglądający film z dźwiękiem zakodowanym w Dolby 5.1 lub 7.1 słyszał dźwięk przestrzenny zależnie od tego, jak ułożona jest jego głowa.

Funkcje te trafią do słuchawek AirPods po udostępnieniu przez Apple wszystkich nowych systemów operacyjnych, czyli jesienią tego roku.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: