Świetna wiadomość dla miłośników małych smartfonów – najmniejszy iPhone 12 będzie niewiele większy od iPhone’a SE pierwszej generacji

Łukasz Bernaczyk   6 lipca 2020

W sieci można już kupić atrapę iPhone’a 12 bazującą na schematach produkcyjnych które jakiś czas temu wyciekły do internetu. Jeden z użytkowników forum MacRumors kupił atrapę najmniejszego z modeli z serii “12” – wersję 5,4 cala – i porównał ją do iPhone’a SE i iPhone’a 7. Wygląda na to, że nowa „dwunastka” bardzo przypadnie do gustu zwolennikom mniejszych iPhone’ów.

berrolia

Linia iPhone’ów 12

Na wstępie przypomnę, że w tym roku spodziewamy się aż czterech nowych modeli iPhone’ów:

  • iPhone 12 z ekranem o przekątnej 5,4 cala;
  • iPhone 12 “Max” z ekranem o przekątnej 6,1 cala;
  • iPhone 12 Pro z ekranem o przekątnej 6,1 cala;
  • iPhone 12 Pro Max z ekranem o przekątnej 6,7 cala.

Ich dokładną, przewidywaną specyfikację opisywaliśmy już w maju i znajdziecie ją tutaj.

Porównanie wielkości: iPhone 12 5,4″: vs. iPhone SE (1. gen.) i iPhone 7

Jeden z użytkowników forum MacRumors, posługujący się nickiem iZac, zakupił atrapę iPhone’a 12 z ekranem 5,4 cala, po tym, jak wyciekły schematy produkcyjne wszystkich tegorocznych smartfonów Apple, zdradzając dokładne wymiary każdego z nich.

Już na pierwszy rzut oka widać, że iPhone 12 z ekranem 5,4″ (w środku) jest tylko nieznacznie większy od ciągle popularnego (właśnie ze względu na swoje kompaktowe rozmiary) iPhone’a SE pierwszej generacji.

Z przecieków wynika , że nowy najmniejszy iPhone 12 będzie niepełna 6 mm szerszy od iPhone’a 5/SE i niecałe 3 mm węższy od iPhone’a 7.

Jeżeli chodzi o długość (wysokość), to nowy iPhone 12 w wersji 5,4″ będzie o 7 mm dłuższy od iPhone’a 5/SE i jednocześnie o tyle samo krótszy od iPhone’a 7.

iZak zaznaczył, że w jego odczuciu iPhone 12 5,4″ w dłoni daje odczucie nieco większego od iPhone’a SE, lecz nadal „komfortowo” mieści się w dłoni, a płaskie krawędzie boczne sprawiają, że trzyma się go znacznie łatwiej niż poprzednie modele z zaokrąglonymi krawędziami.

Premiera czterech modeli iPhone’a 12 spodziewana jest jesienią – najprawdopodobniej odbędzie się we wrześniu lub październiku.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: