AirTag – lokalizator Bluetooth od Apple ma być ładowany bezprzewodowo i wodoodporny

Łukasz Bernaczyk   25 lutego 2020

Z ostatniego raportu japońskiego bloga technologicznego Macotakara wynika, że nadchodzący nowy produkt od Apple – AirTag, czyli lokalizator Bluetooth, będzie posiadał dwie ważne dla tego typu urządzeń cechy – będzie wodoodporny i będzie go można ładować, w dodatku bezprzewodowo.

berrolia

Apple AirTag

O lokalizatorze Bluetooth od Apple po raz pierwszy zaczęło się mówić już ponad rok temu, o czym pisaliśmy tutaj.

Po prawie półrocznym braku jakichkolwiek informacji na temat tego urządzenia zrobiło się o nim głośno w październiku 2019 r. – wtedy właśnie w kodzie systemu iOS 13 odnaleziono referencje do AirTag, a kilka dni później odkryto, że parowanie AirTaga z iPhonem będzie się odbywało w aplikacji Lokalizator.

Doniesienia na temat lokalizatora Bluetooth od Apple ponownie zaczęły pojawiać się na początku tego roku – według analityka Ming-Chi Kuo, który powołuje się na doniesienia bezpośrednio z łańcucha dostaw Apple, AirTag ma trafić do sprzedaży jesienią tego roku i zostać wyprodukowany w „dziesiątkach milionów sztuk”.

Do tej pory o lokalizatorze wiedzieliśmy między innymi, że:

  • ma obsługiwać komunikację szerokopasmową, co pozwoli na lokalizowanie go z bardzo dużą dokładnością;
  • iPhone’y i inne urządzenia Apple wyposażone w chip U1 mają mieć możliwość odnajdywania AirTaga przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości;
  • przedmioty będą mogły być odnalezione, nawet jeśli przyczepiony do nich AirTag znajduje się poza zasięgiem Bluetooth urządzenia (np. iPhone’a), z którym jest sparowany;
  •  jeżeli lokalizator oddali się powyżej ustawionej odległości, otrzymamy powiadomienie na iPhone’a czy Apple Watcha.

Nowe wiadomości od Macotakary

W najnowszym raporcie Macotakary czytamy, że lokalizator Apple będzie prawdziwie wodoszczelny, a jego ładowanie odbywać się będzie bezprzewodowo przez magnetyczną ładowarkę podobną do ładowarki dla Apple Watcha (być może nawet taką samą).

Potencjalnych nabywców AirTaga z pewnością ucieszy pełna wodoszczelność, ponieważ umożliwi to wykorzystywanie lokalizatora w trudnych warunkach pogodowych – np. przyczepienie do roweru, który często pozostawiamy na zewnątrz. Niezwykle ważna jest też możliwość ładowania urządzenia – wiele obecnych na rynku lokalizatorów Bluetooth posiada nieładowalną i niewymienialną baterię, więc kiedy się wyczerpie, musimy po prostu kupić nowe urządzenie.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: