Inteligentna Kamera Domowa Netatmo od dziś z obsługą HomeKit Secure Video

Tomek Czech   25 lutego 2020

Netatmo poinformowało właśnie, że od dziś jego Inteligentna Kamera Domowa (kiedyś nazywana “Netatmo Welcome”) obsługuje funkcję Apple HomeKit Secure Video. Użytkownicy mogą odtwarzać nagrania z kamery za pośrednictwem aplikacji Home oraz bezpiecznie przechowywać je w iCloud.

Darmowa i automatyczna aktualizacja oprogramowania będzie stopniowo udostępniana w ciągu następnych dni dla wszystkich Inteligentnych Kamer Domowych Netatmo, także dla egzemplarzy już zakupionych.

berrolia

Inteligentna kamera domowa Netetmo z HomeKit Secure Video

Inteligentna Kamera Domowa Netatmo to jedno z pierwszych rozwiązań tego typu z obsługą technologii HomeKit Secure Video. Urządzenie z pomocą aplikacji producenta potrafi rozpoznawać twarze obcych, członków rodziny i wykluczać nieistotne ruchy (np. zasłony poruszane przez wiatr). Kamera wysyła natychmiastowe powiadomienie na smartfona użytkownika w razie wykrycia nieznanej twarzy, wraz ze zdjęciem i nagraniem intruza.

Dzięki HomeKit Secure Video użytkownicy urządzeń Apple mogą uzyskać podgląd obrazu na żywo na iPhonie, iPadzie i Macu lub odtwarzać nagrania nie starsze niż 10 dni za pomocą natywnej aplikacji dom. Rolę domowego huba mogą pełnić Apple TV, HomePod lub iPad.

Wykorzystując specjalne algorytmy, HomeKit Secure Video pozwala rozpoznać, czy zarejestrowany na kamerze Netatmo obiekt to osoba, zwierzę czy pojazd. Nagrania są szyfrowane i bezpiecznie przechowywane w chmurze iCloud, gdzie nikt niepowołany nie ma do nich dostępu.

Dzięki HomeKit Secure Video użytkownicy Inteligentnych Kamer Domowych Netatmo będą mogli przechowywać nagrania bezpiecznie w chmurze iCloud. Użytkownicy z pakietem dyskowym 200 GB mogą dodać jedną kamerę bez dodatkowych opłat, natomiast dla pakietu 2 TB, możliwe jest dodanie aż pięciu kamer. Pozostanie to bez wpływu na limit pojemności iCloud.

Przeczytaj naszą recenzję inteligentnej kamery domowej Netatmo

Cena i dostępność

Inteligentna Kamera Domowa Netatmo jest dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 899,99 zł. Wszystkie funkcje Inteligentnej Kamery Domowej są dostępne bezpłatnie. Korzystanie z kamery lub dostęp do danych nie wymaga abonamentu ani żadnych innych dodatkowych opłat.

Netatmo poinformowało też, że do końca roku kompatybilność z funkcją HomeKit Secure Video zyska Inteligentna Kamera Zewnętrzna Netatmo.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: