iPhone 9 Plus – kod iOS 14 potwierdza, że Apple wprowadzi na rynek również większy model budżetowego iPhone’a

Tomek Czech   16 marca 2020

Wczesna wersja kodu iOS 14, który wpadł w ręce redaktorów 9to5Mac zdradza kolejne szczegóły na temat przyszłych produktów Apple – tym razem znaleziono w nim informacje mające potwierdzać, że firma z Cupertino rzeczywiście przygotowuje większą wersję swojego budżetowego telefonu – iPhone’a 9/SE, który już niedługo ma pojawić się rynku.

berrolia

iPhone 9 Plus (2020/2021)

Od dawna wiemy, że Apple zamierza zaprezentować kolejną wersję swojego najtańszego modelu – iPhone’a SE. Nowy “budżetowiec” może zostać nazwany iPhone 9 lub iPhone SE 2 (albo jeszcze inaczej). Ma wyglądać niemal identycznie do iPhone’a 8 – ekran 4,7″, konstrukcja z szerokimi ramkami przedniego panelu, przycisk Home z Touch ID, pojedyncza tylna kamera. W środku znajdziemy za to procesor A13 Bionic, w które wyposażone są obecne flagowce oraz 3 GB RAM.

Ale kilkakrotnie słyszeliśmy też o tym, że Apple przygotowuje większą wersję tego telefonu. W przeciwieństwie do iPhone’a 9/SE 2, model Plus ma mieć bezramkową konstrukcję z ekranem edge-to-edge. Jego wielkość ma wynosić pomiędzy 5,5 cala a 6,1 cala.

Telefon z takim ekranem nie może oczywiście posiadać klasycznego przycisku Home z Touch ID, a według Kuo nie będzie też wyposażony w system rozpoznawania twarzy Face ID. Zamiast tego ma mieć czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk Włącz/Wyłącz umieszczony z boku urządzenia. Będzie to nowy lub ulepszony rodzaj czytnika linii papilarnych.

Brak systemu kamer 3D odpowiadających za rozpoznawanie twarzy Face ID ma spowodować, że będzie można zastosować mniejszy notch. To z kolei zapewni większą powierzchnię ekranu w stosunku do całego przedniego panelu telefonu.

Według redaktorów 9to5Mac, iPhone 9 Plus (lub jakkolwiek inaczej będzie nazwany ten model) zostanie wyposażony w procesor A13 Bionic.

Trudno powiedzieć, czy większy model zostanie wprowadzony na rynek w najbliższych dniach/tygodniach, razem z 4,7-calowym iPhonem 9, czy jednak później. Wcześniejsze raporty wskazywały, że może się pojawić w sprzedaży dopiero pod koniec tego roku lub nawet na początku 2021 r.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: