Apple wprowadzi na rynek nie jeden, a dwa modele iPhone’a SE 2 – raport

Tomek Czech   2 stycznia 2020

Od dawna wiemy, że Apple pracuje nad nową wersją iPhone’a SE 2, którego premiera spodziewana jest w marcu. Digitmies pisze dzisiaj, że na rynku może się pojawić nie jeden, a dwa modele budżetowego iPhone’a.

berrolia

iPhone SE 2/iPhone 9 (2020)

Nowa wersja taniego iPhone’a (roboczo nazywanego przez nas „iPhone SE 2”; według niektórych może zostać nazwana „iPhone 9”) ma z wyglądu przypominać iPhone’a 8, a wewnątrz mają się znaleźć komponenty z iPhone’a 11. Ekran ma być wykonany w technologii LCD.

I to właśnie jeden z tajwańskich producentów chipów sterujących wyświetlaczami LCD jest źródłem przecieku do Digitimes. Firma Chipbond Technology otrzymała od Apple zlecenie na produkcję podzespołów dla dwóch różnych modeli iPhone’a z ekranem LCD. Według informatorów, drugi model ma być wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 lub 6,1 cala.

Digitimes pisze, że taki telefon może się pojawić na rynku pod koniec tego roku lub na początku 2021 r.

Pokrywałoby się to z wcześniejszymi doniesieniami analityka Ming-Chi Kuo, który twierdzi, że Apple wprowadzi na rynek iPhone’a SE 2 Plus – budżetowy model z bezramkową konstrukcją z ekranem edge-to-edge o wielkości pomiędzy 5,5-6,1 cala. Według Kuo jego premiera nastąpi w pierwszych miesiącach 2021 r.

Z raportu analityka wynika, że iPhone SE 2 Plus nie będzie wyposażony w Face ID – zamiast tego ma mieć czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk Włącz/Wyłącz umieszczony z boku urządzenia.

W tym roku, oprócz jednego lub dwóch modeli iPhone’a SE 2, spodziewamy się też premiery czterech nowych iPhone’ów z serii „12”.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: