Premiera iPhone’a SE 2 odbędzie się w marcu – raport

Tomek Czech   23 października 2019

Niezawodny analityk Ming-Chi Kuo podaje w swoim najnowszym raporcie kolejne informacje na temat tańszego modelu iPhone’a – iPhone’a SE 2, którego Apple przygotowuje na 2020 r. Pojawia się też nieco bardziej sprecyzowana niż wcześniej data premiery nowego telefonu.

berrolia

iPhone SE 2 – data premiery

Informatorzy Ming-Chi Kuo donoszą, że dwaj podwykonawcy – Career Technologies i Murata Manufacturing, zaczną dostarczać Apple komponenty do iPhone’a SE 2 na początku 2020 r., a premiera urządzenia nastąpi pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. “Koniec pierwszego kwartału” musi oznaczać marzec, najprawdopodobniej jego drugą połowę. Zgadzałoby się to z tradycyjnym harmonogramem firmy z Cupertino, która często organizuje konferencje produktowe pod koniec marca.

iPhone SE pierwszej generacji zadebiutował 21 marca (2016 r.), a w sprzedaży dostępny był od 31 marca.

iPhone SE 2 – nowa antena i ekran LCD

Według Ming-Chi Kuo, nowy budżetowy iPhone będzie wyposażony w antenę nowego typu – LCP (liquid crystal polymer), która ma zapewnić szybsza transmisję danych.

Z kolei południowokoreański serwis informacyjny The Elec podaje, że LG jest dostawcą ekranów do iPhone’a SE 2. Są to oczywiście wyświetlacze LCD, co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę, że Apple chce utrzymać cenę nowego telefonu na jak najniższym poziomie.

iPhone SE 2 – cena

Przed tygodniem Ming-Chi Kuo pisał w swoim raporcie, że nowy model taniego iPhone’a będzie kosztował dokładnie tyle samo, co SE pierwszej generacji, czyli 399 dol.

Wtedy w Polsce przełożyło się to na 2149 zł. Później cena iPhone’a SE została obniżona do 349 dol. – w Polsce do 1729 zł.

iPhone SE 2 – specyfikacja

Z informacji podawanych niedawno przez Kuo wynika, że nowy budżetowiec z Cupertino będzie wyposażony w najnowszy procesor A13 Bionic (który zastosowano w iPhone’ach 11/Pro) i 3 GB RAM. Ma być dostępny w wersjach 64 GB i 128 GB, w kolorze srebrnym, czerwonym i gwiezdnej szarości.

Nie będzie posiadał 3D Touch, ani Face ID. Z tyłu znajdziemy tylko jedną kamerę.

Telefon ma wyglądać podobnie do iPhone’a 8. Będzie miał ekran 4,7″ oraz przycisk Home z Touch ID. Nie będzie to więc konstrukcja bezramkowa, tylko obudowa znana z iPhone’a 6/6s/7/8.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: