“iPhone’a SE Plus 2020” – większy brat budżetowego iPhone’a SE 2. gen. jeszcze w tym roku?

Łukasz Bernaczyk   24 września 2020

W internetowym sklepie znanej, amerykańskiej sieci Best Buy pojawiło się szkło ochronne przeznaczone dla “iPhone’a SE Plus 2020”. Może to potwierdzać wcześniejsze doniesienia na temat planowanego przez Apple wprowadzenia do sprzedaży większego modelu budżetowego iPhone’a SE 2. generacji.

“iPhone SE Plus 2020” w Best Buy

Oferta szkła ochronnego firmy Insignia przeznaczonego dla smartfona opisanego jako “iPhone SE Plus 2020” pojawiło się w ofercie Best Buy w zeszłym tygodniu. Obecnie produkt nie jest już dostępny, ale oczywiście zachowały się screeny.

 

Fakt istnienia takiego szkła może potwierdzać, że Apple rzeczywiście planuje wprowadzenia do sprzedaży większej wersji iPhone’a SE drugiej generacji.

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już w grudniu ubiegłego roku – analityk Ming-Chi Kuo, który wtedy trafnie przewidział marcową premierę iPhone’a SE 2020, zapowiedział jednocześnie, że większa wersja tego smartfona, która mogłaby zostać nazwana “iPhone SE 2 Plus”, trafi do sprzedaży w 2021 roku.

Według Kuo, w przeciwieństwie do iPhone’a SE 2. gen., model Plus ma mieć bezramkową konstrukcję z ekranem edge-to-edge. Jego wielkość ma wynosić pomiędzy 5,5 cala a 6,1 cala. Telefon z takim ekranem nie może oczywiście posiadać klasycznego przycisku Home z Touch ID, a według analityka nie będzie też wyposażony w system rozpoznawania twarzy Face ID. Zamiast tego ma mieć czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk Włącz/Wyłącz umieszczony z boku urządzenia (podobnie, jak iPad Air 4).

Tymczasem szkło, które pojawiło się w Best Buy jest dokładnie takich rozmiarów, jak szkła ochronne dla iPhone’a 8 Plus. Miałoby to sens – iPhone SE 2000 jest rozmiarów iPhone’a 8, a iPhone SE 2000 Plus byłby rozmiarów iPhone’a 8 Plus. Byłby to budżetowy iPhone skierowany do tych, dla których 4,7-calowy ekran w SE 2. gen. jest zbyt mały (większa wersja, podobnie jak iPhone 8 Plus, miałaby 5,5-calowy wyświetlacz).

Ming-Chi Kuo co prawda bardzo rzadko się myli, ale jest szansa, że jego raport dotyczył innego modelu, który Apple planuje na przyszły rok. Na przykład budżetowego iPhone’a 12 bez łączności 5G, którego premiera może się odbyć w marcu 2021 r.

iPhone SE 2 Plus – kiedy?

Skoro pojawiają się już szkła do tego modelu, to teoretycznie możliwe jest, że Apple wprowadzi na rynek iPhone’a SE 2 Plus jeszcze w tym roku, np. podczas prezentacji iPhone’ów 12.

Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest jednak, że większego budżetowego iPhone’a SE drugiej generacji zobaczymy już w przyszłym roku, np. wiosną, czyli rok po premierze mniejszej wersji.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: