Całkowicie przeprojektowane MacBooki (Air/Pro) mają się pojawić w pierwszej połowie 2021 r.

Łukasz Bernaczyk   17 marca 2020

Nowy raport analityka Ming-Chi Kuo przynosi bardzo dobre informacje dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników Maców, zwłaszcza tych przenośnych. Już w pierwszej połowie 2021 roku do sprzedaży mają trafić zupełnie przeprojektowane MacBooki (Pro/Air). Jakby tego było mało, od przyszłego roku Apple rozpocznie przesiadkę z procesorów Intela na chipy własnej produkcji.

berrolia

Nowy dizajn MacBooków

Według Kuo, Apple zamierza kompletnie przeprojektować laptopy swojej produkcji. Pierwszy nowy MacBook, najprawdopodobniej z linii Pro, ma być dostępny w sprzedaży w pierwszej połowie 2021 r.

Szczegóły zmian nie zostały opisane przez analityka, jednak sieci krążą już pogłoski o zmianie materiałów, z których wykonane będą laptopy Apple. Możliwe jest, że firma z Cupertino zrezygnuje z aluminium, które od wielu lat jest głównym budulcem obudowy każdego MacBooka.

Inną potencjalną zmianą może być zastąpienie klawiatury tradycyjnej, jej szklaną wersją z przyciskami wykonanymi z materiału typu e-ink, który pozwoliłby na możliwość dowolnej zmiany symboli na przyciskach.

Jeden z patentów Apple opisywał nawet dotykową klawiaturę, złożoną z jednego wielkiego wyświetlacza, która emulowałaby fizyczne wciskanie przycisków.

Przypomnę też artykuł o patencie Apple na wirtualne głośniki w MacBooku, bo to rozwiązanie również potencjalnie mogłoby znaleźć się w przeprojektowanej wersji nowego laptopa od Apple.

Procesory Apple ARM w MacBookach

O przesiadce na własne procesory ARM w komputerach od Apple pisaliśmy już wiele razy. Nowy raport Kuo potwierdza wcześniejsze doniesienia. Pierwszy komputer od Apple z procesorem ARM ma trafić do produkcji pod koniec tego roku, a do sprzedaży na początku 2021 r.

Nie wiemy do końca, czy Apple zacznie zmianę procesorów od MacBooków (Pro/Air), czy też może od iMaców. Pewne jest to, że zmiana obejmie wszystkie modele komputerów Apple, jednak najpewniej zostanie rozłożona w czasie na przestrzeni całego przyszłego roku.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: