Znamy prawdopodobną datę premiery iPhone’a 9

Łukasz Bernaczyk   2 kwietnia 2020

Znany i – co najważniejsze – dość wiarygodny bloger i leaker Jon Prosser opublikował na Twitterze post, w którym podaje datę premiery budżetowego iPhone’a 9/SE 2. Miała ona zostać ustalona chwilę wcześniej na wewnętrznym spotkaniu Apple.

berrolia

iPhone 9/ SE 2

O specyfikacji technicznej i głównych cechach nadchodzącego iPhone’a 9/SE 2 pisaliśmy w ostatnim czasie naprawdę sporo.

Ma wyglądać niemal identycznie do iPhone’a 8 – ekran 4,7″, konstrukcja z szerokimi ramkami przedniego panelu, przycisk Home z Touch ID, pojedyncza tylna kamera. W środku znajdziemy za to procesor A13 Bionic, w które wyposażone są obecne flagowce oraz 3 GB RAM.

Data premiery iPhone’a 9 / SE 2

Jon Prosser, który – jak się wydaje – ma wiele źródeł bezpośrednio w szeregach pracowników Apple, poinformował we wtorek wieczorem, że dzień wcześniej na wewnętrzne spotkaniu w Cupertino ustalono datę premiery iPhone’a 9.

Według Prosser, który w ostatnim czasie był bardzo wiarygodny, jeżeli chodzi o przecieki informacji z Apple, iPhone 9 zostanie zaprezentowany 15 kwietnia i tego samego dnia zacznie się jego przedsprzedaż. Do osób, które w ten sposób zamówią telefon zostanie on dostarczony dokładnie tydzień później, czyli 22 kwietnia.

Prosser w swoim twitterowym poście wspomina również, żebyśmy pamiętali, że pandemia COVID-19 cały czas się rozszerza i jeżeli sprawy przybiorą niespodziewany obrót, wspomniane wyżej daty mogą zostać zmienione.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: