Premiera Apple Watch Series 6 i nowego iPada we wrześniu – raport

Tomek Czech   14 sierpnia 2020

Wygląda na to, że w tym roku nowy model smartwatcha z Cupertino nie zadebiutuje wraz z nowymi iPhone’ami. Leaker Jon Prosser informuje, że według jego źródeł, premiera Apple Watch Series 6 oraz nowego modelu iPada odbędzie się we wrześniu, czyli miesiąc przed premierą iPhone’a 12.

berrolia

Apple Watch Series 6 i nowy iPad – premiera we wrześniu

Wczoraj Prosser podawał, że najbliższa konferencja Apple odbędzie się w drugim tygodniu października (najprawdopodobniej 13 lub 14.10). Firma z Cupertino zaprezentuje na niej cztery modele iPhone’a 12 – dwa z nich trafią do sprzedaży jeszcze w październiku, a dwa modele Pro – w listopadzie.

Leaker zdradził też prawdopodobną datę premiery innych urządzeń – Apple Watch Series 6 oraz nowego modelu iPada. Apple ma wprowadzić je na rynek już we wrześniu (pomiędzy 7.09 a 11.09). Ogłosi to nie na konferencji, lecz za pomocą zwykłej informacji prasowej.

Nie jest do końca jasne, o jakiego iPada chodzi. Najprawdopodobniej mowa o nowej wersji budżetowego iPada z ekranem 10,2 cala. W ostatnich miesiącach pojawiały się doniesienia, że Apple może zwiększyć przekątną ekranu w tym modelu do 10,8 cala lub nawet 11 cali.

Z wielu przecieków słyszeliśmy też o tym, że Apple pracuje nad nową wersją iPada mini z większym ekranem o przekątnej pomiędzy 8,” a 9″ (obecnie iPad mini ma 7,9-calowy wyświetlacz) oraz nad iPadem Air 4. generacji z portem USB-C i dizajnem nowych iPadów Pro (pojawiły się nawet informacje, że ten model będzie wyposażony w Touch ID pod ekranem, ale należy do nich podchodzić sceptycznie).

W przyszłym roku na rynek mają trafić nowe iPady Pro z łącznością 5G, które być może zostaną wyposażone w ekran mini-LED.

Apple Watch Series 6 ma mieć nieco większą baterię, szybszy procesor, zwiększoną wodoodporność, funkcję pomiaru saturacji tlenowej i dokładniejszy EKG

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: