Prawdziwie nowy iPad Pro 2020 z ekranem mini-LED i modemem 5G opóźniony – raport

Łukasz Bernaczyk   27 kwietnia 2020

Już od jakiegoś czasu słyszeliśmy, że zaprezentowany w marcu tego roku iPad Pro bardzo szybko ma doczekać się swojego następcy. Premiera nowego Pro, wyposażonego w łączność 5G i ekran mini-LED zapowiadana była na jesień/zimę tego roku. Teraz okazuje się, że urządzenie to będzie opóźnione i zobaczymy je najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

berrolia

Dwa nowe iPady Pro w 2020

Nieco ponad miesiąc temu Apple zaprezentowało nowego iPada Pro, wyposażonego w zespół dwóch kamer, w skład którego wchodzi unikalny skaner LiDAR, mierzący odległość od obiektów znajdujących się przed nim.

Skaner LIDAR przydaje się przy fotografowaniu, ale przede wszystkich w technologii rozszerzonej rzeczywistości, którą Apple mocno rozwija w ostatnich latach

Na tym w zasadzie nowości w tegorocznym iPadzie Pro się kończą. Poza kilkoma drobnymi ulepszeniami, reszta podzespołów pozostała niezmieniona w stosunku do modelu z 2018 roku.

Tegoroczny iPad Pro jest jeszcze wyposażony w nowy procesor A12Z Bionic, jednak w rzeczywistości jest to dokładnie ten sam układ, co w modelu z 2018 r., czyli A12X. Jedyną różnicą jest odblokowany jeden rdzeń graficzny, który wcześniej pozostawał celowo zablokowany.

“Prawdziwy” nowy iPad Pro 2020

W związku z małymi zmianami w stosunku do iPada Pro 2018, Apple ma w planach wprowadzenie jeszcze nowszej wersji tabletu z linii Pro. Początkowo jego premiera przewidziana była na końcówkę tego roku, jednak teraz  Economic Daily News podaje, że ze względu na problemy produkcyjne wynikające z pandemii koronawirusa, premiera nowego iPada Pro została przesunięta na początek 2021 roku.

Opóźnienie wynika po części z tego, że Apple za wszelką cenę chce w pierwszej kolejności utrzymać zaplanowaną na drugą połowę tego roku premierę iPhone’a 12 i 12 Pro, a ta już stoi po znakiem zapytania przez problemy produkcyjne wynikające z pandemii.

Nowy iPad Pro ma być wyposażony w ekran mini-LED, modem 5G firmy Qualcomm i prawdziwie nowy procesor A14X, który zostanie wyprodukowany w litografii 5 nanometrów.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: