Nowe iPady Pro – w marcu modele z potrójną kamerą, jesienią z modem 5G i procesorem A14X

Łukasz Bernaczyk   13 lutego 2020

Według najnowszego raportu DigiTimes, nowa generacja iPadów Pro ze wsparciem dla 5G i superszybkim procesorem A14X ma trafić do sprzedaży jesienią tego roku. Wcześniej wielokrotnie słyszeliśmy o marcowej premierze nowych modeli iPada Pro z potrójną kamerą z systemem 3D. Czy w tym roku czekają nas dwie premiery nowych iPadów Pro?

berrolia

iPady Pro 2020

Zgodnie z raportem DigiTimes nowa generacja iPadów Pro zostanie wyposażona w modemy obsługujące oba standardy łączności 5G. Mowa o mmWave oraz sub-6Ghz, z których ten pierwszy oferuje nieco większą szybkość przesyłu danych, jednak na krótkich dystansach. Standard sub-6GHz jest troszkę wolniejszy, lecz dociera na znacznie dalsze dystanse.

Co ciekawe, według DigiTimes Apple zaprezentuje nowe iPady Pro podczas tej samej konferencji, co iPhone’y 12. W przeszłości zdarzały się już takie łączone konferencje produktowe, jednak zwykle iPady miały swój osobny event.

Nowe tablety Apple mają być wyposażone w procesor z linii A14 (czyli z dużym prawdopodobieństwem A14X) oraz wspomniany wyżej modem 5G – najprawdopodobniej będzie to Snapdragon X55 od Qualcomma.

Kilka wcześniejszych raportów, miedzy innymi autorstwa analityka Ming-Chi Kuo czy Bloomberga, wspominało o premierze nowych iPadów Pro z potrójną kamerą i wsparciem technologii 3D sensing dla rozszerzonej rzeczywistości już w marcu 2020 r. Czy zatem w tym roku czekają nas aż dwie premiery nowych iPadów Pro? Czy Apple zrezygnuje z marcowej premiery i przedstawi nowe modele dopiero jesienią? Przekonamy się już niedługo.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: