Dwa nowe tanie iPady na horyzoncie – iPad mini w nowym rozmiarze i budżetowy model 10,8″

Tomek Czech   14 maja 2020

W swoim najnowszym raporcie Ming-Chi Kuo podaje, że Apple planuje wprowadzić na rynek dwa nowe iPady – nowego iPada mini z nieco większym niż obecnie ekranem oraz następcę budżetowego modelu 10,2″, który również zostanie wyposażony w większy wyświetlacz.

berrolia

iPad 10,8″ (2020) i iPad mini 8,5-9″ (2021)

Obecnie najtańszym “dużym iPadem” jest model z ekranem 10,2″, który zastąpił wcześniejsze iPady 9,7″. Z informacji zdobytych przez Ming-Chi Kuo wynika, że w odświeżonej wersji budżetowego tabletu z Cupertino przekątna wyświetlacza znowu nieco się zwiększy – ma wynosić 10,8 cala (czyli tylko odrobinę mniej niż przekątna iPada Pro 11″).

Nowy iPad mini również ma zostać wyposażony w większy niż dotychczas ekran – wyświetlacz 7,9-calowy ma zostać zastąpiony wyświetlaczem o przekątnej pomiędzy 8,5 a 9 cali.

Apple ma zastosować podobną strategię, co w przypadku iPhone’a SE 2020 – stara obudowa, najnowszy, szybki procesor i przystępna cena.

Premiera iPada 10,8″ ma się odbyć jesienią tego roku, natomiast nowy iPad mini ma pojawić się w sprzedaży w pierwszej połowie 2021 roku.

W 2021 r. spodziewana jest również premiera nowego iPada Pro z ekranem mini-LED. Pojawiły się też pogłoski, że jeszcze w tym roku Apple może wprowadzić na rynek nowego iPada Air z Touch ID pod ekranem mini-LED.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Zobacz też:

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: