Zobacz niesamowity “tryb rentgena” w kamerze OnePlus 8 Pro. Czy znajdzie się też w nowym iPhonie?

Łukasz Bernaczyk   14 maja 2020

Ben Geskin, znany leaker ze świata Apple, udostępnił na Twitterze bardzo ciekawe filmiki pokazujące działanie kamery nowego smartfona OnePlus 8 z włączonym trybem monochromatycznym. Okazuje się, że w tym trybie aparat działa jak rentgen na niektóre typy plastiku i ukazuje użytkownikowi wnętrze różnych urządzeń elektronicznych.

berrolia

Tryb „rentgena” w OnePlus 8 Pro

Zdjęcia “rentgenowskie” z prześwietleniem różnego rodzaju urządzeń elektronicznych to w rzeczywistości fotki i filmiki zarejestrowane przy użyciu filtra „Photochrom” dostępnego w aplikacji kamery smartfona OnePlus 8 Pro.

Jak odkrył Geskin, kamera w tym trybie jest w stanie prześwietlić plastikowe obudowy bez powłoki przeciw falom podczerwonym.

Rezultat działania filtra fotochromatycznego jest naprawdę niesamowity. Na przykład wtedy, kiedy obiektyw wycelujemy w Apple TV.

Kolejnymi obiektami, na które Geskin skierował aparat OnePlus 8 Pro w trybie „rentgena” stały się kontrolery Oculus Quest.

Wynik może nie jest tak spektakularny, jak w przypadku prześwietlenia Apple TV, ale przyznacie, że przypomina to nieco stare filmy science-fiction, w których pojawiały się tego typu urządzenia (często okulary), pozwalające włączyć „tryb rentgena”

Mam nadzieję, że Apple zaadoptuje filtr „Photochrom” do najnowszych iPhone’ów i tym samym użytkownicy smartfonów z Cupertino będą mogli się poczuć choć trochę jak James Bond.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: