Touch ID pod ekranem (mini-LED!)… nowego iPada Air – raport

Tomek Czech   20 kwietnia 2020

iPhone 12 w wersji Pro może być wyposażony w Touch ID umieszczony pod ekranem – takie informacje słyszymy od wielu miesięcy, między innymi od dobrze poinformowanego Marka Gurmana z Bloomberga. Ale nowy iPhone może nie być jedynym nowym sprzętem Apple z czytnikiem linii papilarnych pod ekranem. Jak podaje @L0vetodream, Touch ID może trafić też pod wyświetlacz nowego iPada Air.

berrolia

iPad Air 4 (2020) z Touch ID pod ekranem miniLED

@L0vetodream to anonimowe konto twitterowe, którego właściciel często podaje informacje o nadchodzących produktach Apple. Najczęściej bardzo trafne. W ostatnim czasie trafnie przewidział na przykład datę premiery iPhone’a SE 2. gen. i nowych iPadów Pro (2020).

Teraz @L0vetodream twierdzi, że jeszcze w tym roku Apple wprowadzi na rynek nowy model iPada Air z Touch ID umieszczonym pod wyświetlaczem.

Inaczej niż w iPhonie 12 Pro, który może używać dwóch metod uwierzytelniania biometrycznego – Touch ID i Face ID, iPad Air 4 ma korzystać jedynie z czytnika linii papilarnych. Brak przycisku Home umożliwi zastosowanie ekranu wypełniającego niemal cały przedni panel urządzenia, z bardzo cienkim ramkami, jak w przypadku iPada Pro.

Leaker twierdzi też, że będzie to ekran mini-LED, o którym mówi się od dawna w kontekście nowych sprzętów Apple.

Wyświetlacze w technologii mini- LED są cieńsze i lżejsze od ekranów OLED, zapewniają wsparcie dla jeszcze szerszej gamy kolorów, wyższą jasność i głębszą czerń. Są również mniej energochłonne i nie tracą jakości świecenia wraz z upływem czasu.

Według wielu doniesień, Apple planuje zastosowanie tych wyświetlaczy również w iPadzie Pro i MacBoku Pro.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: