Tak ma wyglądać mniejszy “notch” w iPhonie 12

Tomek Czech   20 kwietnia 2020

Jon Prossser, który w ostatnich tygodniach podawał wiele informacji o nadchodzących produktach Apple, tym razem podzielił się informacjami na temat notcha w iPhonie 12, który ma być zdecydowanie mniejszy niż w obecnych modelach.

berrolia

iPhone 12 (2020) z mniejszym notchem

Prosser opublikował schematy projektowe iPhone’a 12, najprawdopodobniej pozyskane z którejś z chińskich fabryk produkującej podzespoły dla firmy z Cupertino. Widoczne na nich wycięcie w ekranie nowego iPhone’a jest wyraźnie mniejsze niż w obecnych modelach – pojawiają się informacje, że jego rozmiar zmniejszy się o około 30%-50%.

Apple zamierza zredukować rozmiar notcha poprzez miniaturyzację znajdujących się w nim sensorów, zmiejszenie odległości pomiędzy nimi, a także – i być może przede wszystkim – przez przeniesienie głośnika i mikrofonu na górną ramkę iPhone’a.

Takie rozwiązanie przewidział i zwizualizował znany grafik i leaker Ben Geskin już ponad rok temu.

Premiera iPhone’a 12 spodziewana jest jesienią.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: