Apple Watch otrzyma nowe funkcje monitorowania zdrowia psychicznego (raport)

Łukasz Bernaczyk   20 kwietnia 2020

Jak powszechnie wiadomo, Apple bardzo dużo uwagi poświęca funkcjom wspomagających i monitorujących zdrowie użytkowników swoich sprzętów. Oczywiście głównie za sprawą Apple Watch. Wygląda na to, że do tych funkcjonalności dołączą kolejne, tym razem związane ze zdrowiem psychicznym.

berrolia

Apple Watch a zdrowie psychiczne

Jak wspomniał znany deweloper Max Winebach poprzez YouTube’owy kanal EverythingApple Pro, Apple ma pracować nad kolejnymi aspektami monitorowania zdrowia użytkownika. Tym razem na celowniku firmy z Cupertino znalazło się zdrowie psychiczne. W przyszłości Apple Watch ma bowiem wykrywać wczesne oznaki podwyższonego stresu oraz napady paniki czy lęku.

Z czasem zegarek miałby się nauczyć rozpoznawać symptomy nadchodzącego ataku, ostrzegać użytkownika i oferować pomoc (np. asystować w próbie uspokojenia oddechu). Użytkownik mógłby też manualnie dodawać symptomy, żeby podnieść dokładność rozpoznawania ataku przez Apple Watcha.

Na razie nie znamy więcej szczegółów na temat tych nowości poza faktem, że wykrywanie wszelkich problemów dotyczących zdrowia psychicznego działałoby na zegarkach Apple od 4. generacji wzwyż. Oznacza to najprawdopodobniej, że do monitorowania symptomów podwyższonego stresu i napadów paniki czy lęku potrzebna byłaby funkcjonalność EKG, która swoją premierę miała właśnie w Apple Watch Series 4.

Max Weinbach dodał, że według jego źródeł funkcjonalności związane z monitorowaniem zdrowia psychicznego są we wczesnej fazie projektowania i do użytkowników nie trafią wcześniej niż za dwa lata.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: