Bloomberg: będzie kolejna konferencja Apple w listopadzie – zobaczymy wtedy pierwszego MacBooka z procesorem Apple Silicon

Tomek Czech   10 października 2020

Do tej pory Apple organizowało jesienią maksymalnie dwie konferencje – każdy taki event to spore wyzwanie logistyczne. Jednak pandemia koronawirusa wiele zmieniła – firma z Cupertino zaczęła organizować wirtualne konferencje, które są niczym innym, niż nagranym wcześniej wideo udostępnionym całemu światu w danym momencie. Dlatego, jak donosi zawsze dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga, tej jesieni Apple zorganizuje trzecią konferencję. Odbędzie się ona w listopadzie.

berrolia

Konferencja Apple – listopad 2020

Na listopadowej konferencji Apple ma zaprezentować pierwszego Maca z własnym procesorem Apple Silicon. Dziennikarz Bloomberga nie podaje, jaki to będzie model Maca poza tym, że chodzi o laptopa.

Wcześniej słyszeliśmy, że może to być nowy MacBook Pro z ekranem 13″ lub 14″, albo 12-calowy MacBook (Air). Być może Apple zaprezentuje więcej niż jeden model swojego komputera z procesorem własnej produkcji.

W kwietniu tego roku Bloombeg podawał, że procesor Apple Silicon w pierwszych MacBookach będzie bazował na układzie Apple ARM wykonanym w litografii 5 nm i ma posiadać aż 12 rdzeni (8 rdzeni „high-performance” i 4 rdzenie „efficiency”).

Podczas listopadowej konferencji firma z Cupertina ma też planować prezentację innych produktów. Z dużym prawdopodobieństwem będą to wokółuszne słuchawki AirPods Studio, które według najnowszych przecieków nie zostaną pokazane na najbliższej, wtorkowej konferencji.

Zobacz też: Świetny trick w iOS 14, dzięki któremu przedłużysz czas pracy na baterii

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: