Raport: Apple wprowadzi na rynek HomePoda mini w cenie 450 zł

Tomek Czech   9 października 2020

Według użytkownika Weibo o pseudonimie Kang, tego samego, który podał daty premiery wszystkich modeli iPhone’a 12, na wtorkowej konferencji Apple zaprezentuje mniejszą wersję swojego inteligentnego głośnika – HomePoda mini. Jego cena ma być bardzo konkurencyjna względem podobnych produktów innych firm.

berrolia

HomePod mini

Z informacji zdobytych przez leakera wynika, że HomePod mini będzie kosztował zaledwie 99 dolarów. W Polsce byłoby to więc 450 zł (taki właśnie przelicznik Apple stosuje obecnie w swoim polskim sklepie). To mniej niż jedna trzecia ceny “dużego” HomePoda (349 dol.).

HomePod mini ma mieć jedynie 3,3 cala (8,4 cm) wysokości, czyli byłby dwa razy niższy od swojego większego brata (6,8 cala – 17,2 cm).

Ma być wyposażony w chip Apple S5, czyli ten sam, na którym działają Apple Watch Series 5 i SE.

Mniejsza wersja głośnika ma zostać zaprezentowana na najbliższej, wtorkowej konferencji Apple. Ale do sprzedaży HomePod mini ma trafić dopiero 16 listopada.

Premierę mniejszego HomePoda na najbliższej konferencji potwierdził też wiarygodny leaker Jon Prosser.

Pozostaje mieć nadzieję, że – inaczej niż oryginalny HomePod – wersja mini będzie dostępna w oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Wtorkowa konferencja Apple startuje o godzinie 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić.

Zobacz też: iPhone 12 mini ma kosztować 3399 zł

BLACK FRIDAY na Amazon.pl – lista najlepszych promocji!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: