Wyciekają ceny słuchawek AirPods Studio – będzie drożej, niż myśleliśmy

Tomek Czech   10 października 2020

Mamy kolejny przeciek przed wtorkową konferencją Apple – jak podaje Jon Prosser, nie zostaną na niej zaprezentowane wokółuszne słuchawki AirPods Studio. Leaker podał też prawdopodobne ceny dwóch modeli tych słuchawek.

berrolia

AirPods Studio – premiera

Jon Prosser już wcześniej informował, że produkcja pierwszej partii słuchawek AirPods Studio skończy się 20 października, w związku z czym będą dostępne w sprzedaży najwcześniej pod koniec tego miesiąca lub na początku listopada. Teraz podaje, że Apple nie pokaże ich światu na najbliższej konferencji.

Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że firma z Cupertino zaprezentuje je światu na następnym evencie, który ma się odbyć w listopadzie.

AirPods Studio – cena

Już kilka miesięcy temu Prosser podawał, że według jego informatorów słuchawki AirPods Studio będą kosztować 350 dolarów. W Polsce przełożyłoby się to na około 1500 zł.

Niestety okazało się się, że ta cena dotyczy sportowej wersji słuchawek. Wersja premium (którą przedstawia poniższe zdjęcie, i na podstawie której wykonano render z tytułowej grafiki) ma kosztować aż 599 dolarów. W Polsce byłoby to około 3150 zł.

Z kwietniowego rapotu Bloomberga wiemy, że AirPods Studio mają mieć modułową budowę z wymiennymi elementami łączonymi ze sobą magnetycznie.

Raport mówi o co najmniej dwóch wersjach takich słuchawek. Pierwsza wersja to model premium, z wykończeniem ze skóry i metalu, natomiast druga wersja ma być wykonana z lżejszych materiałów, bardziej nadających się do użytku podczas uprawiania sportu czy fitnessu. Jak się okazuje, będzie znacznie tańsza od wersji premium.

Poszczególne elementy słuchawek, jak nauszniki i pałąk, mają być wymienne i możliwe do dostosowania zgodnie z upodobaniami użytkownika. Wymienne moduły będą łączone z metalową ramą za pomocą złączy magnetycznych.

Wydaje się, że bezpośrednim konkurentem AirPods Studio w wersji premium będzie najnowsze dzieło Bang & Olufsen – słuchawki Beoplay H95.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: