Wszystko, co Apple może zaprezentować na konferencji “One more thing”

Tomek Czech   9 listopada 2020

Już jutro o godzinie 19:00 (polskiego czasu) startuje trzecia tej jesieni konferencja Apple odbywająca się pod hasłem “One more thing”. Gwoździem programu mają być nowe MacBooki napędzane stworzonym w Cupertino procesorem Apple Silicon. Jakie dokładnie modele MacBooka zobaczymy i czy Apple zaprezentuje też inne nowe sprzęty? Sprawdźcie, czego się spodziewać.

berrolia

Konferencja Apple “One more thing”

Z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy/poznamy:

 • Dwa nowe MacBooki z procesorem Apple Silicon:
  • MacBook Air 13″
  • MacBook Pro 13″

Procesor, w który będą wyposażone – A14X, jest oparty na najnowszym chipie A14 Bionic, który trafił do iPhone’ów 12 i iPada Air 4. Testy pokazują, że nowy chip jest zdecydowanie szybszy i znacznie bardziej energooszczędny od stosowanych dotychczas chipów Intela. Nowe MacBooki otrzymają również stworzony przez Apple procesor graficzny oraz silnik neuronowy odpowiedzialny za procesy uczenia maszynowego.

Poza procesorami Apple Silicon, nowe MacBooki nie będą znacząco różnić się od poprzedników. Mają zachować również ten sam dizajn. Do tej pory nie było żadnych wiarygodnych doniesień na temat ich ceny.

Pojawiały się też doniesienia, że jednym z pierwszych laptopów z Apple Silicon będzie 12-calowy MacBook, ale ostatnie przecieki wskazują jednak na 13-calowe MacBooki Air i Pro.

 • Data premiery macOS Big Sur: nowe MacBooki będą działać na najnowszej wersji macOS 11 Big Sur, która jeszcze przed ich premierą sklepową powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom Maców. Spodziewamy się, że jutro Apple poda dokładną datę premiery nowego systemu.

Być może zobaczymy:

 • MacBook Pro 16″ z Apple Silicon: wiemy, że Apple prowadzi zaawansowane prace nad tym modelem, ale ostatnie doniesienia wskazują, że może nie być on gotowy w najbliższym czasie i w związku z tym Tim i spółka mogą nie zaprezentować go na jutrzejszej konferencji.
 • Nowe iMaki i nowego iMaca Pro: w ostatnich tygodniach pojawiały się doniesienia, że jeszcze w tym roku Apple może odświeżyć linię iMaców i iMaców Pro. Nie otrzymają one na razie procesora Apple Silicon, lecz procesory Intela najnowszej generacji. Nowe iMaki ze stworzonym w Cupertino chipem opartym na architekturze ARM mogą pojawić się w marcu przyszłego roku.
 • AirTags: wiemy, że Apple od dawna przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego lokalizatora Bluetooth o nazwie AirTag, ale nie ma jednoznacznych przecieków na temat daty jego premiery – najpierw słyszeliśmy, że została ona przeniesiona na początek przyszłego roku, potem – że jednak odbędzie się jeszcze w 2020 r., razem z premierą iOS 14.3. Czy Apple pokaże lokalizator na wydarzeniu poświęconym przede wszystkim Macom? Nie jest to bardzo prawdopodobne, ale nie jest też wykluczone.

Raczej nie zobaczymy:

 • AirPods Studio: kilka razy słyszeliśmy, że wokółuszne słuchawki stworzone przez Apple miały trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, ale potem okazało się, że są problemy z ich produkcją, i że możemy zobaczyć je dopiero w 2021 r.

Nie powinniśmy się także spodziewać produktów, o których słyszeliśmy w ostatnim czasie, ale których premiera ma być zaplanowana na 2021 r.:

 • nowy model Apple TV;
 • nowy iPad Pro z ekranem mini-LED;
 • AirPods 3. generacji;
 • AirPods Pro 2 generacji.

Konferencja “One more Thing”

Jutrzejsza konferencja Apple rozpocznie się o godzinie 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: