Większość MacBooków Pro 13″ i iMaców 21,5″ niedostępna w Apple Store – nowe modele nadchodzą?

Łukasz Bernaczyk   2 listopada 2020

W internetowym sklepie Apple, zarówno w USA, jak i w Polsce, większość MacBooków Pro z ekranem o przekątnej 13 cali oraz iMaców z ekranem 21,5 cala ma termin dostawy oscylujący aktualnie w okolicach początku grudnia. Jeszcze kilka dni temu komputery te były dostępne w zasadzie od ręki, z tygodniowym terminem dostawy. Czyżby Apple robiło miejsce na nowe modele Maców przed konferencją, która spodziewana jest 17 listopada?

berrolia

Wydłużone terminy dostaw MacBooków Pro 13″ i iMaców 21,5″ oraz iMac’a Pro

W polskim sklepie internetowym Apple można zauważyć, że dwa z czterech dostępnych modeli MacBooka Pro 13″ (oprócz najtańszych konfiguracji) mają termin dostawy między 3 a 10 grudnia.

Podobnie sprawa wygląda jeżeli chodzi o iMaki z ekranem 12,5 cala – tu również 2 z 3 modeli mają grudniowy termin dostawy.

Jeszcze bardziej odległe terminy dostawy widzimy przy iMacu Pro, którego dostawa przy zamówieniu dzisiaj jest szacowana na 10-18 grudnia.

Apple likwiduje zapasy przed premierą nowych komputerów?

Tak mocno wydłużone terminy dostaw MacBooków Pro 13″, iMaców i iMaca Pro wskazują na standardowy już ruch Apple, polegający na czyszczeniu stanów magazynowych obecnej linii urządzeń w przygotowaniu do premiery nowych.

W ostatnim czasie przykład takiego działania mieliśmy chociażby krótko przed premierą Apple Watcha Series 6 i Apple Watcha SE. Wtedy to stany magazynowe poprzednich modeli również mocno zmalały i zegarki dostępne były ze znacznie dłuższym terminem realizacji

Kiedy premiera?

Wiele wskazuje na to, że nowe komputery Apple i zarazem pierwsze wyposażone w procesory Apple Silicon zobaczymy już 17 listopada, podczas kolejnej wirtualnej konferencji Apple.

Najprawdopodobniej jednak w chipy Apple Silicon wyposażone będą jedynie nowe MacBooki (może to być MacBook Pro 13″ lub 14″ i/lub 12-calowy MacBook/MacBook Air), natomiast na iMaki z procesorami ARM przyjdzie nam poczekać nieco dłużej, bo do pierwszego kwartału 2021 roku – w ostatnim czasie pojawiały się doniesienia, że jeszcze przed przesiadką na Apple Silicon iMac i iMac Pro otrzymają odświeżenie w postaci najnowszych procesorów Intela.

Tak czy siak, jeżeli zastanawiasz się nad kupnem MacBooka Pro lub Air, albo któregoś z iMaców, radziłbym się wstrzymać i poczekać na premierę nowszej wersji tych urządzeń, które powinny pojawić się w sprzedaży już niedługo.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: