Zdjęcia i filmy w trybie nocnym – iPhone 12 Pro kontra Galaxy Note 20 Ultra i Pixel 5 (wideo)

Łukasz Bernaczyk   2 listopada 2020

Znany youtuber Danny Winget opublikował na swoim kanale bardzo ciekawe porównanie zdjęć i filmów wykonywanych w trybie nocnym przez topowe modele smartfonów od Apple, Samsunga i Google. Który z nich robi najlepsze fotki i kręci najlepsze filmy? Zobaczcie wideo i zdecydujcie sami.

berrolia

Night Mode w iPhonie 12 Pro, Galaxy Note 20 Ultra i Google Pixel 5

Autor wideo pokazuje nam zdjęcia wykonane wspomnianymi wyżej trzema flagowcami, zestawiając je za każdym razem obok siebie, żeby łatwo je nam było porównać.

O ile w przypadku różnego rodzaju zdjęć krajobrazowych wykonywanych w trybie nocnym większość fotek wygląda świetnie niezależnie od modelu telefonu, którym zostały zrobione, to już w zdjęciach portretowych w trybie nocnym iPhone rządzi niepodzielnie.

Zdjęcia portretowe z iPhone’a wydają się najbardziej naturalne, a jednocześnie zachowują najlepszy balans świateł, cieni, ostrości i małego szumu.

Warto przypomnieć, że w tegorocznych iPhone’ach tryb nocny jest po raz pierwszy wspierany także przez przednią kamerę FaceTime.

Jeszcze większą przewagę widać na wideo rejestrowanych wspomnianymi smartfonami. Jak powiedział sam twórca porównania: “Jeżeli lubisz kręcić wideo w kiepskich warunkach oświetleniowych, to definitywnie musisz wybrać iPhone’a 12 Pro.”

Zobaczcie porównanie:

W takim porównaniu z pewnością jeszcze lepiej wypadnie iPhone 12 Pro Max, który ma o 47% większą matrycę obiektywu szerokokątnego od iPhone’a 12 Pro. Matryca ta ma też większe, lepiej zbierające światło piksele. Jest stabilizowana mechanicznie, co zapewni jeszcze ostrzejsze zdjęcia i filmy w słabych warunkach oświetleniowych. Zobacz szczegółowe porównanie aparatów: iPhone 12 Pro vs. 12 Pro Max.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: