Nauszne słuchawki od Apple będą mieć budowę modułową z wymiennymi elementami łączonymi magnetycznie i dizajn w stylu retro

Łukasz Bernaczyk   17 kwietnia 2020

W swoim najnowszym raporcie Bloomberg podaje, że nowe, bezprzewodowe słuchawki nauszne premium od Apple nadchodzą i zobaczymy je jeszcze w tym roku. Najciekawszą wiadomością jest jednak to, że słuchawki mają mieć budowę z wymiennymi częściami, łączonymi ze sobą magnetycznie.

berrolia

Nauszne słuchawki Bluetooth od Apple

O nowym produkcie, jakim mają być nauszne słuchawki sygnowane logo Apple słyszymy już od ponad dwóch lat i co jakiś czas pojawiają się nowe detale.

Wiemy już, że ma to być produkt wysokiej klasy – jakości premium, albo – w nomenklaturze Apple – z linii „Pro”.

Będą to słuchawki nauszne z aktywną redukcją hałasu (ANC) podobną do tej użytej w AirPods Pro, wyposażone w czip W1 ułatwiający parowanie słuchawek i współpracę z iPhonem, iPadem czy komputerem Mac.

Apple ma już w swojej ofercie produktowej podobne słuchawki nauszne z serii Beats (Beats Studio 3 i Beats Solo 3), jednak słuchawki z logo Apple mają stać jeszcze wyżej jakościowo, zarówno pod względem wykonania, jak i jakości odtwarzanego dźwięku.

Słuchawki modułowe

Nową wiadomością na temat słuchawek od Apple, przedstawioną przez Bloomberga we najnowszym raporcie jest fakt, że urządzenie ma mieć modułową budowę z wymiennymi elementami łączonymi ze sobą magnetycznie

Raport mówi o co najmniej dwóch wersjach takich słuchawek. Pierwsza wersja to model premium, ze skórzanym wykończeniem, natomiast druga wersja ma być wykonana z lżejszych materiałów, bardziej nadających się do użytku podczas uprawiania sportu czy fitnessu.

Poszczególne elementy słuchawek, jak nauszniki i pałąk, mają być wymienne i możliwe do dostosowania zgodnie z upodobaniami użytkownika. Wymienne moduły będą łączone z metalową ramą za pomocą złączy magnetycznych.

Podobne słuchawki z wymiennymi elementami oferują już m.in. Master & Dynamic i Bowers & Wilkins, ale wymienne są w nich jedynie nauszniki.

Według informatorów Bloomberga, obecne prototypy słuchawkek są w stylu retro, z owalnymi nausznikami połączonymi cienkim metalowym pałąkiem. Wymienne części mają pozwolić zmieniać ich wygląd na podobnej zasadzie, jak obecnie robimy w przypadku Apple Watcha. Oprócz zmiany koloru, prawdopdoodbnie będzie więc można zmienić też ich styl, z eleganckiego na sportowy i odwrotnie.

Bloomberg informuje, że takie słuchawki zobaczymy „jeszcze w tym roku”, jednak nie podaje dokładnej daty.

Kilkanaście dni temu, znany leaker – Jon Prosser, informował na Twitterze, że słuchawki nauszne Apple swoją premierę będą miały podczas tegorocznej konferencji WWDC 2020, w czerwcu.

Wcześniej odniesienia do nowych słuchawek nausznych Apple odnaleziono w kodzie iOS 14, gdzie znalazły się nawet ich ikony.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: