Trzy nowe produkty Apple, które najprawdopodobniej zobaczymy na WWDC 2020

Łukasz Bernaczyk   6 kwietnia 2020

Znany bloger i youtuber Jon Prosser podzielił się kolejnymi przeciekami z Cupertino. Według jego informacji, na czerwcowej konferencji WWDC 2020, która pierwszy raz w historii odbędzie się całkowicie online, zobaczymy przynajmniej trzy nowe produkty Apple.

berrolia

Nowości od Apple na WWDC 2020

We wtorek Prosser informował na Twitterze o ustalonej na nowo dacie premiery iPhone’a 9. Niedługo później wrzucił kolejną bombę.

Według Prossera, Apple planuje premierę co najmniej trzech nowych produktów podczas najbliższej konferencji dla deweloperów – WWDC 2020.

  • Nowy MacBook Pro (2020)

Choć bloger nie napisał, o który dokładnie model chodzi, to będzie to najprawdopodobniej nowa wersja 13-calowego MacBooka Pro 13”, który, wzorem większego 16-calowego brata oraz najnowszego MacBooka Air 2020, zostanie wyposażony w klawiaturę z mechanizmem nożycowym.

Przekątna ekranu może wzrosnąć do 14 cali przy niezmienionej wielkości obudowy.

Posser nie wyklucza też, że nowego MacBooka Pro zobaczymy jeszcze przed WWDC 2020 – w maju, czyli już za miesiąc.

  • AirTag

Drugą nowością na WWDC 2020 ma być długo wyczekiwany Air Tag – lokalizator Bluetooth od Apple, o którym pisaliśmy już wielokrotnie. I który kilka dni temu został niejako oficjalnie potwierdzony przez Apple.

Do tej pory wiemy o nim, że:

  • ma obsługiwać komunikację szerokopasmową, co pozwoli na lokalizowanie go z bardzo dużą dokładnością;
  • iPhone’y i inne urządzenia Apple wyposażone w chip U1 mają mieć możliwość odnajdywania AirTaga przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości;
  • przedmioty będą mogły być odnalezione, nawet jeśli przyczepiony do nich AirTag znajduje się poza zasięgiem Bluetooth urządzenia (np. iPhone’a), z którym jest sparowany;
  •  jeżeli lokalizator oddali się powyżej ustawionej odległości, otrzymamy powiadomienie na iPhone’a czy Apple Watcha;
  • będzie miał wymienną baterię;
  • będzie ładowany bezprzewodowo;
  • będzie wodoodporny.

Więcej o AirTag

  • Nauszne słuchawki od Apple

Trzecią i ostatnią potwierdzoną przez Prossera nowością na WWDC 2020 mają być nauszne, high-endowe słuchawki od Apple. To również wyczekiwany produkt, o którym w sieci mówi się już od jakiegoś czasu.

Sygnowane logiem nadgryzionego jabłka słuchawki nakładane na uszy mają posiadać aktywną redukcję hałasu (ANC) oraz chip W1 ułatwiający parowanie słuchawek i współpracę z iPhonem, iPadem czy komputerem Mac.

WWDC 2020

Apple nie podało dokładnej daty wydarzenia, poza tym, że odbędzie się w czerwcu. WWDC zawsze odbywało się na początku miesiąca, w ostatnich trzech latach – w pierwszym tygodniu czerwca.

Oprócz nowych sprzętów spodziewana jest prezentacja nowych systemów operacyjnych – iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, macOS 10.16 i tvOS 14.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: