Apple ogłasza, że WWDC 2020 odbędzie się w czerwcu jako wydarzenie online

Tomek Czech   13 marca 2020

Apple ogłosiło właśnie, że tegoroczna konferencja WWDC 2020 odbędzie się tradycyjnie w czerwcu, ale z powodu pandemii koronawirusa będzie to wydarzenie całkowicie online – wszystkie sesje dla deweloperów, jak i prezentacja nowych systemów operacyjnych – iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, macOS 10.16 i tvOS 14 oraz być może nowych sprzętów będą transmitowane online dla uczestników i widzów na całym świecie.

berrolia

WWDC 2020 – w czerwcu, online

Apple nie podało dokładnej daty wydarzenia, poza tym, że odbędzie się w czerwcu. WWDC zawsze odbywało się na początku miesiąca, w ostatnich trzech latach – w pierwszym tygodniu czerwca.

W oficjalnej informacji prasowej czytamy, że WWDC 2020 odbędzie się w pełnym formacie – Apple nie ograniczy liczby prezentacji, sesji dla deweloperów czy innych wydarzeń z powodu przeniesienia konferencji w całości do sieci. Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądało wydarzenie – firma z Cupertino zapowiedziała, że już wkrótce poda więcej szczegółów.

Apple ogłosiło też, że przekaże milion dolarów lokalnym organizacjom z San Jose (czyli miejsca, w którym pierwotnie miała się odbyć konferencja), żeby choć częściowo zrekompensować im straty, jakie poniosą z powodu odwołania wydarzenia.

Z pewnością najwięcej fanów Apple czeka na prezentację nowej wersji systemu operacyjnego dla iPhone’a, czyli iOS 14. Oto, co na razie o nim wiemy:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: